StoryEditor

Mulczer bijakowy UMG 2800

Firma Dücker rozwinęła gamę modeli o wersję Uni UMG 2800. Przewidziano ją do pracy na ugorach, pastwiskach lub ścierniskach po kukurydzy. 

05.05.2022., 00:00h

Sprzęt jest przewidziany do pracy z ciągnikami o mocy od 73 kW/100 KM. Nowy system zawieszenia standardowo przystosowany jest do montażu z przodu lub z tyłu ciągnika. W przypadku montażu z przodu, wleczony i wahadłowo zawieszony kozioł zapewnia optymalne przyleganie do podłoża dzięki skokowi wahadła do 4 cm (lub 22 cm na płozach zewnętrznych). Układ wahadłowy jest również dobrym rozwiązaniem w przypadku narzędzia zamontowanego z tyłu ciągnika. Dwa amortyzatory pochłaniają wstrząsy podczas pracy na nierównym terenie, chroniąc w ten sposób narzędzie i ciągnik. Hydrauliczny przesuw boczny jest standardowym wyposażeniem nowej wersji UMG 2800. Dzięki 60 cm przesunięciu zapewnia optymalny zasięg roboczy. 

Regulacja rozdrobnienia

Oprócz swobodnie zawieszonych bijaków zastosowano regulowany przeciwnóż, który umożliwia płynną regulację stopnia rozdrobnienia. Zależnie od pożądanego efektu można zamontować do dwóch dodatkowych grzebieni rozdrabniających. Pokaźna osłona rozdrabniająca pozwala uzyskać duża przepustowość. Ze względu na to, że łożyska wałków zostały przesunięte do wewnątrz, są chronione przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Umożliwiło to zwiększenie szerokości roboczej do 2,80 m przy szerokości zewnętrznej 2,99 m. Napęd z automatycznym napinaczem zapewnia optymalne przenoszenie mocy. Łożyska są bezobsługowe, co pozwala obniżyć koszty konserwacji. Wyposażenie dodatkowe obejmuje m.in. dodatkowe sprężyny odciążające do montażu z przodu, licznik godzin pracy i tablice ostrzegawcze.

opr. jj

27. maj 2024 21:44