r e k l a m a

Partner serwisu

Michelin SprayBib CFO do opryskiwaczy

Michelin SprayBib CFO do opryskiwaczy

Michelin wprowadza na rynek nową gamę opon niskociśnieniowych przeznaczonych do opryskiwaczy samojezdnych. 

Wg producenta opona Michelin SprayBib CFO oferuje wysoki poziom wydajności, chroni glebę przed nadmiernym ugniataniem i zapewnia komfort pracy kierowcy. Na rynku pojawi się nowy na rynku rozmiar opony – VF 420/90 R 34 174D/170E.

Bardzo niskie ciśnienie 

Opona rolnicza Michelin SprayBib CFO (Cyclical Field Operation) do opryskiwaczy samojezdnych została zaprojektowana do pracy w polu przy bardzo niskim ciśnieniu. W porównaniu do poprzedniej generacji – Michelin SprayBib – nowa gama oferuje rolnikom znaczące korzyści dzięki wprowadzonym udoskonaleniom w trzech podstawowych zakresach: wydajność, ochrona gleby i komfort kierowcy.  Nośność opony Michelin SprayBib CFO została zwiększona do 14 proc. przy cyklicznych pracach polowych prowadzonych z prędkością do 30 km/h. Konstrukcja opony umożliwia zwiększenie obciążenia o maksymalnie 1,3 tony na oś w zależności od zastosowanego rozmiaru. Zoptymalizowana powierzchnia styku poprawia trakcję opony nawet o 20 procent. Dzięki zastosowaniu w niektórych rozmiarach indeksu prędkości E opona Michelin SprayBib CFO umożliwia szybszą jazdę z prędkością do 70 km/h. Dodatkowo nowa gama rolnicza charakteryzuje się dłuższą żywotnością dzięki szerokim i solidnym żebrom bieżnika, które w tym modelu są liczniejsze niż w przypadku standardowej wersji opony.

Ochrona gleby i komort

Dzięki zaawansowanej konstrukcji karkasu, która pozwala na połączenie standardów VF i CFO, ciśnienie w oponie może być zredukowane do 0,7 bara podczas pracy cyklicznej, co przekłada się na mniejsze ugniatanie gleby. W przypadku mniejszych opryskiwaczy, ciśnienie robocze w oponie Michelin SprayBib CFO zaczyna się od 0,8 bara, podczas gdy pierwsza generacja Michelin SprayBib wymagała zastosowania minimum 1,8 bara, w zależności od rozmiaru opony. Dzięki możliwości pracy przy niskim ciśnieniu – do 0,7 bara niższym niż w poprzedniej generacji opony – oraz nowej konstrukcji karkasu VF, poziom drgań odczuwanych przez kierowcę został zminimalizowany.

Nowy rozmiar w gamie Michelin SprayBib

Aktualna opona VF 420/85 R 34 jest zwykle montowana w małych opryskiwaczach samojezdnych i bardzo szybko osiąga swoje granice nośności. Dzięki nowemu rozmiarowi VF 420/90 R34, który będzie dostępny w gamie Michelin SprayBib CFO, operatorzy w zależności od konkretnych potrzeb zyskają możliwość zwiększenia nośności pojazdu lub obniżenia ciśnienia w oponie z myślą o większej ochronie gleby. Rozmiar VF 420/90 R34 174D/170E będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia 2022 roku.

Duża prędkość jazdy 

- Producenci opryskiwaczy samojezdnych produkują modele ze zbiornikami o coraz większej pojemności sięgającej nawet 10 000 litrów oraz z belkami o szerokości roboczej przekraczającej nawet 50 m. W rezultacie opony zamontowane na takich pojazdach narażone są na duże obciążenia. Dodatkowo limity prędkości, które w zależności od lokalnych przepisów mogą wynosić ponad 50 km/h, stanowią wyzwanie dla montowanego ogumienia. Nowa gama opon Michelin SprayBib CFO pozwoli nam spełnić szybko zmieniające się oczekiwania użytkowników – powiedział Ludovic Labeaume, menedżer ds. kategorii produktów rolniczych Michelin.

Nowa gama opon Michelin SprayBib CFO będzie dostępna w 12 rozmiarach wprowadzanych na rynek stopniowo od marca do grudnia 2022 r. w zależności od rozmiaru i kraju.

opr. jj

Zobacz także