StoryEditor

Lemken – nowe siewniki Azurit

Od września tego roku będą dostępne nowe modele siewników precyzyjnych Lemken Azurit 10. Czym różnią się od poprzedniej generacji?

19.08.2021., 00:00h

Większe możliwości

Nowe modele będą przystosowane również do punktowego wysiewu nasion soi i słonecznika. Oprócz oferowanych dotychczas wariantów cztero-, sześcio- i ośmiorzędowych z rozstawem rzędów od 70 do 80 cm, nowy Azurit jest również dostępny z sześcioma lub dwunastoma rzędami z rozstawem 50 cm. Zmieniony został również przewód nasienny. W nowych siewnikach jego końcówki po zużyciu będzie można wymienić. Układ rozdzielający nasiona kukurydzy będzie mógł być wyposażony w monitoring jakości pracy. System będzie automatycznie regulował parametry rozdzielania, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt. Układ monitoringu będzie można zamontować również na starszych wersjach siewników Azurit. W nowych modelach znajdzie się również układ monitorujący przepływ nawozu. W przypadku powstania zatoru, operator zostanie o nim od razu ostrzeżony.
 

Mikrogranulat blisko nasion

Wraz z wprowadzeniem nowych siewników, do oferty dołączy podsiewacz mikrogranulatu MicroHub 5. Podsiewacz został zaprojektowany głównie pod kątem wysiewu nawozów startowych. Napędzany elektrycznie dozownik jest sterowany z terminalu umieszczonego w kabinie ciągnika. Dawka wysiewu może wynosić od 1 do 40 kg. Zbiornik mieści 200 l nawozu, który jest pneumatycznie transportowany do redlic. Generalnie MicroHub będzie dostępny dla nowych maszyn, ale w ofercie znajdą się również zestawy modernizujące pozwalające na zastosowanie urządzenia w starszych siewnikach. Na chwilę obecną podsiewacz będzie oferowany jako dodatkowe wyposażenie do siewników maksymalnie 8-rzędowych.
 
Opr. ap
Fot. firmowe
19. lipiec 2024 03:28