r e k l a m a

Partner serwisu

Kubota wesprze odbudowę katedry Notre Dame

Kubota wesprze odbudowę katedry Notre Dame

Grupa Kubota przeznaczy 250 000 euro na odbudowę katedry Notre Dame w Paryżu po tym, jak została poważnie uszkodzona przez pożar, który wybuchł 15 kwietnia.

Związek koncernu Kubota z Francją jest bardzo silny, a przekazując tę kwotę firma pragnie wyrazić wsparcie dla odbudowy tego szczególnego zabytku, będącego ozdobą Paryża.

r e k l a m a

Kubota w Paryżu

W 1974 r. firma Kubota właśnie we Francji otworzyła swoją pierwszą spółkę sprzedażową w Europie. Od tego czasu przedsiębiorstwo Kubota Europe S.A.S z siedzibą w Paryżu oraz centrum dystrybucyjnym i serwisowym w Cavaillon (na południu Francji) prowadzi sprzedaż i serwis ciągników rolniczych, ciągników kompaktowych, kosiarek, maszyn budowlanych i silników.

Kubota i Kverneland

W 2013 r. otwarto fabrykę Kubota Farm Machinery Europe S.A.S, gdzie produkowane są największe ciągniki rolnicze z logo marki Kubota. Ponadto and Sekwaną działają spółki Grupy Kubota zajmujące się implementami: Kverneland Group Les Landes-Genusson S.A.S, Kverneland France S.A.S. w Orleans oraz  nasze europejskie centrum dystrybucyjne Kverneland Group Metz S.A.S. W ramach dalszego rozwoju marki Kubota we Francji w Crépy-en-Valois powstaje nowe centrum badawczo-rozwojowe, które będzie funkcjonować w pełni w 2020 r.
W gronie europejskich dziennikarzy mieliśmy okazję we wrześniu 2015 r. uczestniczyć w oficjalnym otwarciu zakładu w pobliżu Dunkierki. Ta lokalizacja ułatwi transport gotowych traktorów do różnych regionów.

Dla zainteresowanych: test ciągnika Kubota M5111 w najnowszym "profi" 3/2019.

oprac. jj
fot. Józefowicz

Kręci Cię technika, a nie masz jeszcze

Profi?

Bezpłatny egzemplarz
Okładka Profi

Zobacz także