StoryEditor

Kubota : przychody przekroczyły 17 mld USD

Dobre wyniki w produkcji maszyn rolniczych i budowlanych w dużej mierze przyczyniły się do wzrostu skonsolidowanych przychodów Kubota Corporation o 3,8% do 17,5 mld USD.

27.02.2022., 00:00h

Przychody działu maszyn rolniczych (w tym Kverneland, Great Plains i silniki) i budowlanych koncernu wzrosły o 2,9% do 14,3 mld USD, co stanowiło prawie 82% całkowitej sprzedaży. Ponad dwie trzecie zeszłorocznych przychodów pochodziło spoza Japonii, a Kubota uważa, że sprzedała więcej ciągników i maszyn budowlanych w Ameryce Północnej i Europie, zwłaszcza we Francji i Niemczech.

Wzrost sprzedaży maszyn rolniczych

W Azji sytuacja była zróżnicowana. Sprzedaż kombajnów zbożowych w Chinach zatrzymała się w miejscu, ale sprzedaż maszyn rolniczych w Tajlandii wzrosła. Połączone skutki dotkliwej suszy i ogólnego spowolnienia gospodarczego spowodowały spadek popytu na ciągniki w Australii. Patrząc w przyszłość, Kubota Corporation przewiduje dalszy wzrost sprzedaży maszyn rolniczych i budowlanych do końca bieżącego roku (szczególnie w Ameryce Północnej i Azji) i przewiduje, że skonsolidowane przychody w 2020 r. wyniosą około 17,6 mld USD. Jedną z potencjalnych przeszkód jest koronawirus. Firma twierdzi, że trudno jest oszacować negatywny wpływ, jaki rozprzestrzenianie się koronawirusa może mieć na jej wyniki operacyjne. 

opr. jj

21. maj 2024 06:39