StoryEditor

Kramer z nowym system szybkiej wymiany

„Smart Attach” to nowy, hydrauliczny system szybkiej wymiany osprzętu.

31.07.2021., 00:00h

Wymiana osprzętu

Dzięki temu rozwiązaniu firma Kramer może zagwarantować, że przerwy spowodowane zmianą osprzętu nie będą już miały wpływu na przebieg pracy. Znana płyta szybkiej wymiany osprzętu firmy Kramer należy do standardowego wyposażenia ładowarek kołowych od 1963 roku. Sprawdzone w tym czasie mocowanie stanowiło podstawę do rozwoju nowego rozwiązania. Podstawowe znaczenie ma to, że wymiary obu systemów szybkiej wymiany osprzętu są identyczne, więc nadal można stosować istniejący osprzęt.

Bez wysiadania z ładowarki...

Osprzęt dodatkowy z napędem hydraulicznym może być podłączany do nowego systemu bez wysiadania i wsiadania, ponieważ obwód hydrauliczny jest podłączany automatycznie. Wystarczy nacisnąć przycisk (dla bezpieczeństwa za pomocą obsługi dwoma rękami), co uruchamia sprzęgane hydraulicznie z automatycznym odciążeniem.

Bezpieczeństwo pracy

Zintegrowany w zespole sprzęgającym wskaźnik blokady (zielony) informuje, czy osprzęt jest prawidłowo i bezpiecznie połączony z maszyną. We wszystkich maszynach, które są już wyposażone w nową płytę szybkiej wymiany osprzętu, na wyświetlaczu pojawia się również lampka kontrolna. Producent informuje, że szczególną cechą systemu „Smart Attach” jest jego pełna elastyczność. Na czym to polega? Z jednej strony można nadal stosować osprzęt bez funkcji hydraulicznej i osprzęt z konwencjonalnym hydraulicznym systemem podłączania. Poza tym jest też możliwość doposażenia starego osprzętu lub nowego, który jest oferowany fabrycznie i dostosowany do osprzętu „Smart Attach”, ze znaną płytą szybkiej wymiany osprzętu. 

Szybka wymiana

Poza tym opatentowany system z pływającym łożyskiem sprzęgła sprawia, że nie dochodzi do zużywania się mocowania. Dzięki nowemu systemowi szybkiej wymiany osprzętu „Smart Attach” można szybko i łatwo zmienić często używaną łyżkę chwytakową do kiszonki, ale nie zawsze optymalnie działającą, na kolec do beli. 

Zestawy modernizacyjne

Kramer dostarcza deklarację zgodności CE dla całego systemu, zarówno dla maszyny i osprzętu dodatkowego. Początkowo system ten będzie oferowany jako opcja w dużych maszynach serii 5 i w niektórych maszynach serii premium Kramer – serii 8. Oprócz osprzętu dostępne są również zestawy modernizacyjne, które umożliwiają wyposażenie istniejącego rozwiązania w nowy system. 

opr. jj

11. lipiec 2024 05:25