StoryEditor

Kondycja akumulatorów

Exide Technologies wprowadza nowe, osadzone w chmurze oprogramowanie Motion+ Fleet, które monitoruje kondycję akumulatorów w transporcie magazynowym.

13.02.2022., 00:00h

Bez należytej troski o akumulatory i prostowniki wózków widłowych trudno byłoby zagwarantować nieprzerwane funkcjonowanie dużych magazynów. Aby je wspomóc firma Exide Technologies wprowadziła na rynek osadzony w chmurze system Motion+ Fleet. Nowe narzędzie do zarządzania parkiem akumulatorów przekształca procesy logistyczne w dane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za zarządzanie magazynami – bez względu na to, gdzie się znajdują – otrzymują niezbędne dane umożliwiające podejmowanie decyzji dotyczących pracy akumulatorów.

Jak to działa?

Motion+ Fleet wspomaga efektywne zarządzanie magazynami dzięki: 

  • monitorowaniu w czasie rzeczywistym parametrów pracy i kondycji poszczególnych akumulatorów: czasu pracy, zużycia Ah, poziomu naładowania;
  • prezentowaniu tych danych w czytelny sposób (raporty w stylu świateł drogowych);
  • wysyłaniu automatycznych alertów e-mail, jeśli praca akumulatora odbiega od normy;
  • maksymalizowaniu czasu efektywnej pracy przez przeciwdziałanie usterkom. Oznacza to, że użytkownik może podjąć natychmiastowe działania w celu uniknięcia przestojów;
  • efektywnemu zarządzaniu poborem energii przez unikanie obciążenia szczytowego w trakcie ładowania, co ma wpływ na stabilizację kosztów;
  • ogólnemu, zoptymalizowanemu Całkowitemu Kosztowi Posiadania (TCO), usprawnieniu procesów logistycznych z Motion+ Fleet i przeciwdziałaniu usterkom.

Co więcej, pełna digitalizacja danych nie tylko pozwala użytkownikom na centralne zarządzanie wszystkimi operacjami, ale – dzięki współpracy z wiodącym dostawcą usług w chmurze – również je chroni i zabezpiecza.


Wystarczy kilka kliknięć

Motion+ Fleet dostępne jest w pakietach Essential, Premium i Ultimate, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pakiet Ultimate to rozwiązanie idealne dla biznesu z dużą liczbą lokalizacji, ponieważ daje możliwość zarządzania nielimitowaną ilością prostowników, co jest unikalną cechą na rynku. Ponad dziesięć lat doświadczeń w rozwijaniu systemów zarządzania parkami akumulatorów dało Exide wiedzę, której potrzebują klienci, aby osiągnąć maksymalną wydajność magazynów i realizować cele biznesowe. Nowe, zaawansowane narzędzie do zarządzania flotą akumulatorów pozwala magazynom być w Motion+. 

Magnuss Ohlsson, Motive Power Business Director EMEA w Exide Technologies powiedział: Motion+ Fleet jest idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy chcą kontrolować swoje magazyny za pomocą kilku kliknięć! Pozwala na efektywne zarządzanie parkiem akumulatorów i prostowników, co – nic dziwnego – wpływa na możliwość skupienia się na innych tematach i pozwala systemowi na wykonanie ciężkiej pracy.

Nowe rozwiązanie: Motion+ Smart Tools

Nie od dziś wiadomo, że globalizacja zmienia świat. Zarządcy magazynów muszą sprostać wyzwaniu ciągłego maksymalizowania efektywności prowadzonego biznesu. Do tego potrzebują elastycznych rozwiązań do zarządzania wewnętrznego.

Exide pracuje nad aktualizowaniem produktów i rozwiązań, żeby klienci mogli dotrzymywać kroku zmianom, którym ulega świat. Motion+ Fleet jest flagowym modelem należącym do nadchodzącej serii Motion+ Smart Tools, która oferuje innowacyjne, cyfrowe i osadzone w chmurze rozwiązania oraz dodatkowe funkcjonalności i usługi dotyczące przemysłowych akumulatorów i prostowników.

opr. jj

18. maj 2024 15:30