Na naszym portalu informowaliśmy już o wspomnianej dziesiątce. Teraz pora na rozstrzygającą turę ekspertów DLG, którzy mają określić, co w najbliższych 5-10 latach ma realną szansę na wdrożenia do produkcji, koncentrując się na możliwościach technicznych i oczekiwaniach rynku.
Tym wyróżnieniem DLG podkreśla swoje dążenie do prezentowania na targach nie tylko produktów dostępnych już na rynku, ale również pionierskich pomysłów, które wytyczają kierunki przyszłym rozwiązaniom m.in. w produkcji roślinnej. Jednak nie wszystkie pomysły i koncepcje ziszczą się ostatecznie w postaci gotowego produktu. W niektórych przypadkach czynniki techniczne lub prawne utrudniają ich wprowadzenie na rynek.
Możliwości techniczne
Na całym świecie inżynierowie pracują nad rozwiązaniami technicznymi. Dzięki swoim wizjonerskim umiejętnościom w zakresie inżynierii rolniczej dostarczają inspiracji dla przyszłej rentowności globalnej produkcji roślinnej. Jednak nie wszystkie pomysły i koncepcje ziszczą się ostatecznie w postaci gotowego produktu.
Oto nominowane rozwiązania
Kliknij na ten link1. Zautomatyzowany system zbioru owoców, Kubota Germany
2. System wizyjny Bosch do zastosowań pozadrogowych, Robert Bosch
3. Wspólna mapa pracy dla bezprzewodowej komunikacji w terenie, Fundacja AEF
4. Białko: cykl produkcji, CNH Industrial Germany
5. Kontrolowana uprawa rzędowa, Amazone
6. Projekt H2-Agrar, AGCO Fendt
7. Hybrydowy układ napędowy, CNH Industrial Germany
8. Sterowanie znoszeniem cieczy, Bayer AG
9. Automatyzacja procesów rolniczych, AGCO Fendt
10. Rolnictwo punktowe, optymalizacja wyboru, zespół firm
opr. jj