StoryEditor

Kolosalny Terrasem 8 i 9 m

Nie ma się czemu dziwić, że Pöttinger opisuje nowe modele o szerokości 8 i 9 m jako sprzęt do efektywnego i wydajnego siewu, wystarczy choćby szerokość robocza, ale to nie wszystko. 

16.03.2022., 00:00h

Producent wyjaśnia, że na efektywność pracy wpływa wiele czynników: optymalny termin siewu zależy od odmiany rośliny, ilości światła słonecznego i temperatura. Jeśli okna pogodowe są coraz krótsze, wtedy wydajny i efektywny siew ma podstawowe znaczenie. Właśnie do takich zadań Pöttinger przygotował nowe modele siewników Terrasem V 8000 i V 9000.

Nowa generacja siewników Terrasem

Nowa, zaczepiane siewniki mają szerokości robocze 8 i 9 metrów, a ich wyposażenie można dopasować do indywidualnych warunków panujących w konkretnym miejscu pracy. Dzięki bronie talerzowej, siewniki Terrasem nadają się do pracy w mulczu, natomiast wyposażone w opcjonalne talerze Wave Disc służą do pasowej uprawy gleby. Wariant Classic bez sekcji uprawiającej nie wymaga dużego uciągu podczas pracy na przygotowanej do siewu glebie. Przy dużych szerokościach i znacznej prędkości pracy, uzyskuje się pożądaną dokładność siewu.

Prostoliniowość pracy

Nowe uporządkowanie narzędzi roboczych zapewnia jazdę w linii prostej i dzięki temu efektywną pracę siewnika. Zarówno brona talerzowa, jak również redlice do nawozu (maszyna D Z) i redlice do nasion, są rozmieszczone w ustawieniu X. Narzędzia są bezobsługowe, więc częste smarowanie elementów roboczych nie jest już potrzebne.

Precyzja dozowania

System dozowania zapewnia precyzję dozowania różnych rodzajów nasion, w każdych warunkach. Terrasem V 8000 D i Terrasem V 9000 D są standardowo wyposażone w dwa systemy dozowania i zbiornik o pojemności 5600 litrów. Zakres ilości wysiewu mieści się w zakresie od 1,5 kg do 420 kg przy prędkości jazdy 12 km/h. Zmiany ilości wysiewu dokonuje się wygodnie z kabiny ciągnika.

Wiele wariantów siewu

Single Shoot, DoubleShoot i DoubleShoot-Mix to rozwiązania do udanych wschodów. Odpowiednio do okoliczności i płodozmianu można wybierać między siewem: 

  • nasion, 
  • nasion z nawozem, 
  • mieszanką dwóch różnych rodzajów nasion,
  • a także z komponentami dodatkowymi, jak mikrogranulat lub podsiew, stosując siewnik Terrasem Fertilizer.

Trzeba też dodać, że Pöttinger funkcjonuje również w zakresie cyfryzacji przez możliwość współdziałania nowych modeli Terrasem w systemie agrirouter. 

opr. jj

19. maj 2024 12:59