StoryEditor

Kärcher mistrzem troski o klimat

Od 2022 r. firmie udało się osiągnąć całkowitą neutralność klimatyczną wszystkich swoich fabryk na świecie.

05.06.2022., 00:00h

Brytyjski dziennik Financial Times opublikował ranking 300 europejskich firm, które najlepiej radzą sobie z redukowaniem emisji gazów cieplarnianych. Wśród wymienionych ponownie znalazła się także firma rodzinna Kärcher. Podobnie jak w edycji inauguracyjnej – w 2021 roku, na liście znalazły się firmy, które w latach 2015-2020 osiągnęły największą redukcję intensywności emisji gazów cieplarnianych.

Materiały z recyklingu

W opublikowanym w tym roku raporcie dotyczącym ochrony środowiska naturalnego znalazło się szereg osiągnięć z tego zakresu i ekologii. "Kluczowym elementem naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju jest stosowanie większej ilości materiałów pochodzących z recyklingu" - wyjaśniał Hartmut Jenner, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu. "Tylko w naszych urządzeniach  wysokociśnieniowych elementy wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu są już stosowane w ponad 100 wariantach urządzeń".

Zasoby naturalne

Kärcher dostosowuje też fabryki i procesy tak, aby w jeszcze większym stopniu oszczędzać zasoby naturalne. Przykładowo, 75% zakupów materiałów do produkcji we wszystkich fabrykach Kärcher na świecie dokonywanych jest od dostawców regionalnych (odległość do zakładu produkcyjnego poniżej 1000 km), co minimalizuje emisję CO2. W 2020 roku Kärcher udzielił pomocy w przypadku katastrof lub wsparł organizacje non-profit urządzeniami lub wiedzą ekspercką w sumie  445  razy. Podczas pandemii COVID 19  firma regularnie przekazywała maski, sprzęt ochronny, środki czyszczące i dezynfekujące, a także wspierała w zakresie technologii czyszczenia.

Ambitne cele

Od 2011 roku firma przekazała organizacji 1080 urządzeń czyszczących w 38 krajach, ułatwiając w ten sposób codzienną pracę w Wioskach Dziecięcych. W ramach programu sponsoringu kulturalnego, Kärcher wyczyścił również ostatnio posadzkę w Katedrze w Kolonii oraz w wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO Pałacu Fontainebleau we Francji. Kärcher jako firma zdaje sobie sprawę ze swoich zobowiązań wobec społeczności w której działa i wobec przyszłych pokoleń. Takie podejście przyświeca firmie, która konsekwentnie realizuje swoje ambitne cele.

opr. jj

23. czerwiec 2024 06:31