StoryEditor

Kärcher komunalny

Nie tylko ciągniki są coraz lepiej wyposażane w nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają pracę. Oto czym dysponuje sprzęt marki Kärcher do pracy w mieście.

03.06.2022., 00:00h

Jak wszystkie komunalne zamiatarki firmy Kärcher, MC 250 łączy kompaktowe wymiary z wysoką jakością i wydajnym, przyjaznym dla środowiska napędem. Dzięki dużej prędkości jazdy do 60 km/h, hydropneumatycznemu zawieszeniu i szybkiemu dostępowi do wszystkich elementów serwisowych, MC 250 jest zawsze gotowe do wydajnej i oszczędnej pracy, a przy tym w komfortowych warunkach w przestronnej dwuosobowej kabinie. Dzięki pełnemu przeszkleniu, nic nie ogranicza widoczności, umożliwiając zamiatanie nawet w miejscach zatłoczonych. Wygodny fotel, a także dostępna opcjonalnie klimatyzacja automatyczna sprawią, że nawet najdłuższy dzień pracy nie będzie stanowił dużego obciążenia dla operatora.

Intuicyjna obsługa

Wejście z obu stron kabiny i drzwi z przesuwnymi szybami zapewnią dodatkowe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki ergonomicznemu systemowi sterowania zintegrowanemu z podłokietnikiem nawet początkujący operator może intuicyjnie opanować pracę MC 250. Szczotki kontrolowane są niezależnie, za pomocą osobnych joysticków, odpowiedzialnych również za regulację ich kąta nachylenia. Aby rozpocząć automatyczną pracę – wystarczy wcisnąć przycisk Eco. Centralny ekran kontrolny jest wbudowany w kolumnę kierowniczą, dzięki czemu nic nie odwraca naszego wzroku od otoczenia w którym pracujemy. Maszyna ma potężny zbiornik zanieczyszczeń o pojemności 2,2 metra sześć.

Wielofunkcyjna maszyna

Z kolei zamiatarka miejska MC 130, dzięki szerokiej gamie akcesoriów dodatkowych może pełnić rolę wielosezonowego pojazdu komunalnego, przycinać żywopłoty, myć ulice, dbać o zieleń w mieście i usuwać chwasty. To odpowiednie narzędzie dla samorządów terytorialnych, firm świadczących usługi komunalne i utrzymania zieleni oraz zarządzających nieruchomościami. To wielofunkcyjna maszyna, która ze względu na swój niewielki ciężar może być stosowana na chodnikach, a do prowadzenia jej wystarczy posiadania prawa jazdy kategorii B – nie potrzeba żadnych dodatkowych uprawnień. Trzy punkty mocowania osprzętu: z przodu, z tyłu i na tzw. pace, pozwalają na połączenie kilku czynności, np. koszenia z odsysaniem ukosu. Intuicyjny system szybkiej wymiany akcesoriów znacznie przyspiesza  pracę i rozszerza funkcjonalność pojazdu. Urządzenie może przemieszczać się z prędkością 40 km/h.

opr. jj

18. maj 2024 16:14