StoryEditor

Kärcher - dwucyfrowy wzrost w 2021 roku

Firma Kärcher po raz pierwszy przekroczyła próg trzech miliardów euro obrotu w ciągu jednego roku obrotowego. 

09.03.2022., 00:00h

Jak informuje Kärcher, w minionym roku całkowity obrót firmy wyniósł 3,092 mld euro, co stanowi wzrost o 13,6% w stosunku do zeszłorocznego rekordu. Sukces ten jest równomiernie rozłożony na wszystkie regiony i grupy produktów. Kärcher odnotował wzrost o 25% w ciągu dwóch ostatnich lat - zdeterminowanych przez pandemię COVID-19. Liczba pracowników również znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku, dzięki ponad 900 przyjętym nowym osobom. Obecnie już 14 000 pracowników pracuje dla rodzinnej firmy w 150 spółkach i 78 krajach. "Kärcher odnotował nadzwyczajny wzrost w 2021 roku - roku, który był, pod każdym względem, bardzo wymagający", mówi Hartmut Jenner, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Alfred Kärcher SE & Co. KG.

Wysoki popyt we wszystkich obszarach

Od początku pandemii wzrosło zapotrzebowanie klientów indywidualnych na myjki ciśnieniowe, parownice i narzędzia ogrodowe Kärcher. Przyczyniły się do tego m.in. lockdowny, większa liczba osób pracujących w domu i ogólnie zaostrzone wymogi higieniczne. W drugim roku pandemii COVID-19 znacznie wzrósł również popyt na urządzenia do użytku profesjonalnego, co przywróciło strategiczną równowagę pomiędzy obiema segmentami biznesowymi Kärcher. W skali globalnej, inwestycje w maszyny - od odkurzaczy po parownice i maszyny do czyszczenia posadzek - wzrosły w przemyśle, a także w sektorze hotelarskim.


Znacząca inwestycja w przyszłość

W zakresie inwestycji strategicznych firma dokonuje ogromnych postępów: "W 2021 roku zainwestowaliśmy 125 milionów euro w nasze zakłady, systemy, a przede wszystkim w naszych pracowników - zawsze z myślą o korzyściach dla klientów. W ten sposób kształtujemy przyszłość firmy Kärcher i kładziemy podwaliny pod dalszy sukces handlowy" - wyjaśnia Hartmut Jenner. "W ciągu ostatniego roku poczyniliśmy ogromne postępy, rozwijając się znacznie dynamiczniej, niż rynek urządzeń czyszczących" – dodaje.

 Zrównoważony rozwój niejedno ma imię

Dzięki strategii zrównoważonego rozwoju, która stała się nieodłącznym elementem firmy, Kärcher osiągnął wielki sukces - produkcja we wszystkich fabrykach jest obecnie wolna od emisji CO2. Częścią tej strategii jest również bezpłatne czyszczenie ważnych dla dziedzictwa kulturowego zabytków. W 2021 roku, eksperci firmy Kärcher w dziedzinie czyszczenia podjęli pracę w katedrze w Kolonii, a także we współpracy z artystą Klausem Dauvenem stworzyli ogromne dzieło sztuki „odwrócone graffiti” na ścianie tamy Vouglans we Francji. Oprócz trwającego projektu czyszczenia obelisków na Place de la Concorde w Paryżu, planowane są również prace nad oczyszczeniem posągu – ikony – Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro.

opr. jj

27. maj 2024 20:58