StoryEditor

John Deere: pojemny opryskiwacz zaczepiany

Nowy opryskiwacz R975i firmy John Deere jest największą wersją zaczepianą wśród dotychczas wyprodukowanych przez firmę. 

06.09.2021., 00:00h

Jak informuje producent, ta 7500-litrowa maszyna w 2022 roku dołączy do pozostałych modeli z serii R900i, o pojemności zbiornika 4400, 5200 i 6200 litrów. Tak jak pozostałe opryskiwacze z tej linii, nowy model będzie wyposażony w rozwiązania rolnictwa precyzyjnego John Deere. Model R975i powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na bardziej pojemne zbiorniki i szersze belki, a także na większą dokładność, mniejsze zużycie środków ochrony roślin oraz większą wygodę przy napełnianiu i obsłudze opryskiwacza. 

Większa wydajność

John Deere wskazuje, że pojemniejsze zbiorniki sprawią, że sprzęt będzie osiągał większą wydajność. Ponadto dwuobwodowy układ opryskowy PowrSpray pozwala skrócić czas napełniania, poprawia aplikację oprysku i zwiększa dokładność. Jako pierwsze spośród opryskiwaczy John Deere modele serii M900(i) oraz R900i będą opcjonalnie oferowane z 25-centymetrowym rozstawem rozpylaczy. Jest to rozwiązanie typu „On Centre” („pośrodku”), co oznacza, że między każdą parą korpusów rozpylaczy o rozstawie 50 cm na belce opryskowej umieszczana jest dodatkowy rozpylacz. John Deere dodał też dodatkowy korpus z rozpylaczem na obu końcach belki.

Sterowanie rozpylaczami

Wszystkie opryskiwacze zaczepiane będą mogły być wyposażane w opcje wprowadzone do serii R700i na 2021 r. Należy do nich indywidualne sterowanie rozpylaczami, aby ograniczyć nadmiernego lub niedostatecznego dawkowania, przyczyniając się do lepszej ochrony plonów, a jednocześnie obniżając nakłady finansowe. Kolejnym elementem wyposażenia jest nowe złącze z homologacją ISO do systemu zamkniętego obiegu. Zapobiega ono kontaktowi ze środkami ochrony roślin oraz ich rozlewanie, tak aby napełnianie opryskiwacza było bezpieczne dla środowiska i traktorzysty.

opr. jj

13. lipiec 2024 09:37