StoryEditor

Jeden traktor do wielu zadań

Funkcjonalność traktorów ogrodowych Al-Ko sprawia, że są sprzętem wielozadaniowym, co pozwala im zastąpić w ogrodzie kosiarkę, pług, walec, a nawet siewnik.  

30.08.2022., 00:00h

Traktory ogrodowe Al-Ko to maszyny, które coraz bardziej dopasowują się do potrzeb użytkowników. Dzięki nowym rozwiązaniom wprowadzonym w koncepcie Ogród 4.0 od Al-Ko traktory ogrodowe zyskały nowe, inteligentne funkcje, a technologia smart drive sprawia, że koszenie trawy tymi maszynami to prawdziwa przyjemność. 

Multifunkcjonalność

Jak wyjaśnia producent, największą zaletą traktorów ogrodowych Al-Ko jest możliwość doposażania ich w dodatkowe akcesoria, które zmieniają charakterystykę maszyny oraz jej przeznaczenie. Model T15-93.7 HD-A Comfort to przykład maszyny, dzięki której praca w ogrodzie będzie prosta i przyjemna, a możliwość podłączenia do niej pługu do odśnieżania, siewnika czy przyczepki zmienia oblicze maszyny i pozwala na wykonywanie wielu różnych zadań w ogrodzie zależnie od pory roku i potrzeb. Ponadto traktory ogrodowe Al-Ko są proste w obsłudze. 

– Trwa sezon letni, w którym utrzymanie idealnie przyciętego trawnika jest prawdziwym wyzwaniem. Szczególnie w dużych ogrodach, w których czas potrzebny na skoszenie trawy standardową kosiarką jest bardzo długi. Z traktorem ogrodowym obowiązek koszenia staje się przyjemną przejażdżką, która nie zajmuje dużo czasu. Maszyna sprawdzi się nie tylko w ciepłe, letnie miesiące, ale także w innych porach roku kiedy można ją zmodyfikować i wykorzystać np. jako pług śnieżny zimąlub siewnik wczesną wiosną – powiedział Maciej Konieczny, dyrektor handlowy Al-Ko Kober.

Akcesoria

Traktor może przyjąć wiele obliczy w zależności od akcesoriów, które do niego podłączymy. Najpopularniejszymi akcesoriami w ofercie Al-Ko są: 

  • pług śnieżny – dzięki niemu traktor można wykorzystać również zimą. Po zamontowaniu pługu, możliwe jest szybkie i wygodne odśnieżanie,
  • siewnik – dla prostego i kontrolowanego rozsiewu,
  • wkładka mulczująca - rozdrobni skoszoną trawę i pokryje nią trawnik, tworząc naturalny nawóz,
  • przyczepka – solidna przyczepa z wywrotką,
  • walec – o szerokości roboczej 98 cm, którym ubijesz i wyrównasz podłoże pod trawę,
  • łańcuchy na koła – dla zapewnienia jeszcze lepszej przyczepności.

Moc i wytrzymałość 

Traktory ogrodowe Al-Ko wyposażone są w mocne ramy i duże koła, zapewniając wygodę jazdy i zapobiegają ugniataniu trawy. Model T 15-93.7 HD-A Comfort napędzany jest silnikiem Al-Ko Pro o mocy 7,7 kW, który zmniejsza poziom wibracji. Wysokość pracy można regulować za pomocą dźwigni centralnej regulacji koszenia, a agregat tnący wyposażony jest w dwa ostrza do precyzyjnego koszenia traw. Z dodatkowych opcji w traktorach Al-Ko są m.in. informowanie sygnałem dźwiękowym o napełnieniu kosza na trawę, opatentowany system ochrony przekładni, który blokuje pedał przyspieszenia podczas hamowania. Zastosowanie takiego rozwiązania chroni i znacznie wydłuża żywotność skrzyni biegów. 

opr. jj

19. lipiec 2024 03:58