StoryEditor

Jak długo John Deere produkuje kombajny?

Pierwsze konstrukcje kombajnów zbożowych pojawiały się na przełomie XIX i XX wieku. Pierwsze kombajny ze skaczącym jeleniem w logo debiutowały podczas żniw 1947 r. Co zmieniło się przez te 75 lat?

15.06.2022., 00:00h
W 1947 roku firma John Deere wprowadziła na rynek model 55 — pierwszy samobieżny kombajn zbożowy, który jest uważany za prekursora dzisiejszych kombajnów marki John Deere. Była to odpowiedź na postępującą mechanizację rolnictwa. W kolejnych latach zespół John Deere skupił się przede wszystkim na maszynach samopoziomujących, takich jak kombajny 55H, które były w stanie osiągnąć najlepsze wyniki omłotu nawet w trudnym, pofałdowanym terenie. Z czasem kombajny ewoluowały, tak aby nadążać za rosnącymi plonami i wymaganiami rolników.

Początki rolnictwa precyzyjnego

Na przełomie wieków coraz większą uwagę zaczęto zwracać na układy prowadzenia równoległego. Już w 1999 r. firma umożliwiła równoległe prowadzenie maszyny za pomocą wyświetlacza Greenstar 1. Zaledwie trzy lata później wprowadzono system AutoTracTM i pierwszą generację odbiornika StarFireTM, które oferowały operatorom kombajnów prowadzenie bez użycia rąk. Wraz z wprowadzeniem modułu telematyki (MTG), również w 2002 roku, firma John Deere utorowała drogę rolnikom i usługodawcom do prowadzenia bardziej precyzyjnych zbiorów.

Niekończąca się historia

Ten szybki rozwój doprowadził do powstania dzisiejszych modeli serii T, S i X, które umożliwiają rolnikom i usługodawcom wykorzystanie danych dotyczących wydajności i położenia maszyny, dostarczanych w czasie rzeczywistym, do zdalnego monitorowania i analizy zbiorów.  Więcej informacji na temat historii kombajnów John Deere można znaleźć tutaj

opr. ap

fot. Firmowe

 

27. maj 2024 12:03