Na targach Agritechnica 2019 Holmer wystawił zmodernizowaną maszynę z nowym silnikiem, systemem telemetrycznym EasyHelp 4.0 i systemem do przesyłu danych o masie korzeni.
Wyłącz hydraulikę
Terra Felis 3 evo ma silnik Mercedes Benz OM 936 o pojemności skokowej 7,7 l i mocy 280 kW (381 KM). Dzięki technologii AdBlue i filtrowi cząstek stałych silnik spełnia normę emisji spalin Stage V. Znane już rozwiązanie Holmer EcoPower podczas jazdy po drogach odłącza niepotrzebną hydraulikę roboczą, co pozwala ograniczyć zużycie energii. Na życzenie, Terra Felis 3 evo może być wyposażony w napęd 40 km/h, pozwalając na szybki transport.
Zdalna diagnostyka
Dzięki systemowi telemetrycznemu EasyHelp 4.0 czyszczarko-ładowarka podłączona jest do Internetu rzeczy. Poza tym Terra Felis 3 evo może korzystać z rozwiązania do zdalnej diagnostyki serwisowej sprzętu marki Holmer. Jak to działa? Po uzyskaniu zgody operatora maszyny, dział serwisu ma dostęp do jej danych. Dzięki temu można sprawdzić aktualne ustawienia i dane historyczne. Przyspiesza to diagnostykę usterek i znacznie skraca czas przestoju maszyny, bo w porę można zareagować na problemy i dostarczyć części zamienne.
Wymiana danych
System EasyHelp 4.0 połączony jest także z różnymi systemami zarządzania gospodarstwem, takimi jak farmpilot, przez niezależną od producenta platformę wymiany danych agrirouter. Umożliwia to osobie zarządzającej parkiem maszynowym przesyłanie danych zlecenia bezpośrednio do maszyny.
System ważenia maszyny pozwala na przesyłanie danych do cukrowni. Ułatwia to zoptymalizowanie załadunku pojazdów transportowych.
4 kamery
Terra Felis 3 evo wyposażony jest teraz w system czterech kamer TopView, które oferują panoramiczny widok (270°), zapewniając bezpieczeństwo pracy. Po złożeniu maszyny szerokość transportowa Terra Felis 3 evo wynosi 3 m, więc nie są potrzebne specjalne zezwolenia na przejazdy drogowe.
Czujniki laserowe
Przeszkloną, panoramiczną kabinę można podnosić i opuszczać, aby kierowca miał lepszy widok zarówno na przenośnik Terra Felis, jak i na ciężarówkę. Znane rozwiązanie DynaFill wykorzystuje czujniki laserowe do wykrywania stożka buraków, co pozwala na w pełni automatyczne sterowanie załadunkiem.
Podbieranie korzeni
W celu indywidualnego dostosowania do czyszczenia, kąt całego zespołu można zmieniać w zakresie od 17 do 22 stopni. W przypadku buraków o niskich wymaganiach w zakresie czyszczenia, pozwala to na płaskie podbieranie korzeni przy niższym zużyciu oleju napędowego, maksymalnej wydajności załadunku i delikatnym transporcie materiału. Z drugiej strony, bardziej stromy kąt natarcia podbieracza Holmer VarioPick sprawia, że z tyłu podbieracza jest więcej miejsca na spadającą ziemię i resztki roślinne. W ekstremalnych warunkach zapobiega to unoszeniu podbieracza, więc ma przestojów podczas pracy.
Producent informuje, że Holmer Terra Felis 3 evo zostanie wprowadzony na rynek w 2020 r. Zobacz jak prezentuje się czarno–biały kombajn Holmer Terra Dos T4 do zbioru buraków.
opr. jj