StoryEditor

Grimme - Trzecia generacja kombajnów Rexor

W sezonie 2022 Grimme proponuje kilka nowości w kombajnach serii Rexor. Innowacje dotyczą zarówno modelu Rexor 6200 o pojemności zbiornika 30 m³, jak i Rexor 6300 o pojemności 45 m³.

28.06.2022., 00:00h

Przystawka wyorująca ma w wyposażeniu seryjnym 7 wałków czyszczących. Ze względu na zewnętrzne usytuowanie ramy, operator ma dobry widok na stół wałkowy i cały zespół wyorujący. Wyorywacz kołowy, a także wyorywacz polderowy, posiadają bezobsługowy napęd i nowy, niewymagający konserwacji dogławiacz stały, który ze względu na małą masę własną pracuje znacznie sprawniej i szybciej. Wszystkie wersje rozdrabniacza są prowadzone przez czujniki płozowe usytuowane przed wałem rozdrabniacza, co zdaniem producenta zapewnia stałe optymalne odliścianie i mniejsze zużycie.


Nowy wyorywacz kołowy

Nowa wersja wyorywacza jest wyposażona nie w 2 lecz w 4 czujniki buraków, które mogą być używane jako czujniki wysokości do precyzyjnego prowadzenia w rzędzie. Takie rozwiązanie odciąża operatora w czasie pracy i poprawia jakość prowadzenia w trybie automatycznym. Taka koncepcja regulacji wysokości sprawia, że można zrezygnować z kółek kopiujących między rozdrabniaczem a wyorywaczem kołowym. Zdaniem producenta, poprawia to znacznie widoczność na zespół wyorujący, zmniejsza jego masę i redukuje zużycie.


Nowe opcje sterowania

Nowa generacja jest wyposażona w terminal sterujący CCI 1200 oraz system kamer wideo Grimme SmartView. Cyfrowy interfejs Grimme (GDI) zapewnia operatorowi lepszy przegląd parametrów maszyny. Dzięki standardowemu modułowi telemetrycznemu możliwe jest teraz również uzyskiwanie informacji o stanie maszyny na żywo z dowolnego miejsca na Ziemi, na komputerze, tablecie czy smartfonie.Oprócz dokumentacji pracy, za pośrednictwem portalu myGrimme można połączyć się z oprogramowaniem rolniczym Agarmonitor. Na życzenie klienta nowa generacja maszyn jest dostępna z różnymi pakietami serwisowymi. Jednym z pakietów jest np. 4-letnia gwarancja. 

 

opr. ap

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 17:35