Przystawka wyorująca ma w wyposażeniu seryjnym 7 wałków czyszczących. Ze względu na zewnętrzne usytuowanie ramy, operator ma dobry widok na stół wałkowy i cały zespół wyorujący. Wyorywacz kołowy, a także wyorywacz polderowy, posiadają bezobsługowy napęd i nowy, niewymagający konserwacji dogławiacz stały, który ze względu na małą masę własną pracuje znacznie sprawniej i szybciej. Wszystkie wersje rozdrabniacza są prowadzone przez czujniki płozowe usytuowane przed wałem rozdrabniacza, co zdaniem producenta zapewnia stałe optymalne odliścianie i mniejsze zużycie.
Nowy wyorywacz kołowy
Nowa wersja wyorywacza jest wyposażona nie w 2 lecz w 4 czujniki buraków, które mogą być używane jako czujniki wysokości do precyzyjnego prowadzenia w rzędzie. Takie rozwiązanie odciąża operatora w czasie pracy i poprawia jakość prowadzenia w trybie automatycznym. Taka koncepcja regulacji wysokości sprawia, że można zrezygnować z kółek kopiujących między rozdrabniaczem a wyorywaczem kołowym. Zdaniem producenta, poprawia to znacznie widoczność na zespół wyorujący, zmniejsza jego masę i redukuje zużycie.
Nowe opcje sterowania
Nowa generacja jest wyposażona w terminal sterujący CCI 1200 oraz system kamer wideo Grimme SmartView. Cyfrowy interfejs Grimme (GDI) zapewnia operatorowi lepszy przegląd parametrów maszyny. Dzięki standardowemu modułowi telemetrycznemu możliwe jest teraz również uzyskiwanie informacji o stanie maszyny na żywo z dowolnego miejsca na Ziemi, na komputerze, tablecie czy smartfonie.Oprócz dokumentacji pracy, za pośrednictwem portalu myGrimme można połączyć się z oprogramowaniem rolniczym Agarmonitor. Na życzenie klienta nowa generacja maszyn jest dostępna z różnymi pakietami serwisowymi. Jednym z pakietów jest np. 4-letnia gwarancja.
opr. ap
fot. firmowe