StoryEditor

Gigantyczna sadzarka Grimme i Vervaet do ziemniaków

Sadzarka Grimme zagregowana z wozem samobieżnym Vervaet, który ma nabudowany zbiornik na sadzeniaki, to wydajny zestaw do sadzenia ziemniaków.

01.05.2022., 00:00h


Vervaet z Grimme

Regularne napełnianie zasobnika sadzarki do ziemniaków jest czasochłonne i ogranicza wydajność sadzenia. A duża objętość sadzeniaków sprawia, że zasobnik trzeba uzupełniać stosunkowo często. Dobrym rozwiązaniem zwiększającym wydajność takiego zestawu może być wóz samobieżny Vervaet z nabudowanym kontenerem i sadzarką Grimme zawieszoną na trzypunktowym układzie zawieszenia. 


Wzrost wydajności sadzenia

Łączna pojemność zasobników takiego zestawu jest ogromna, więc pracując takim zestawem zdecydowanie rzadziej trzeba przerywać pracę w celu uzupełniania sadzeniaków. Niewątpliwie wzrasta dzięki temu wydajność sadzenia, więc zestaw będzie szczególnie interesujący dla firm usługowych i największych gospodarstw.
W formie cyfrowej

Kluczowe jest słowo „będzie”, ponieważ przedstawiony zestaw sadzarki Grimme z wozem samobieżnym Vervaet istnie wyłącznie w formie cyfrowej. Trzeba przyznać, że projekt stworzony w Photoshopie przez grafika Markusa Pratelli  jest bardzo realistyczny i w pierwszym momencie sami daliśmy się zwieść. Wszak w rolnictwie widzieliśmy już bardziej egzotyczne maszyny. Cóż więc stoi na przeszkodzie, żeby taka maszyna pojawiła się na polach?

opr. aj

fot. Markus Pratelli

13. czerwiec 2024 13:29