StoryEditor

Dewulf Structural 4000 z nowymi funkcjami

Dewulf, dostawca pełnego asortymentu maszyn do uprawy ziemniaków i roślin korzeniowych, prezentuje kilka nowych rozwiązań w sadzarce Structural 4000.

11.06.2022., 00:00h

Ten 4-rzędowy model oferowany jest teraz także z systemem Smart-Float, znanym dotychczas z sadzarki kubeczkowej CP 42. Celem tej zmiany jest prowadzenie uprawy gleby za pomocą sadzarki taśmowej w łatwiejszy sposób niż przy wykorzystaniu dyszla portalowego. 

Lepsze rozłożenie masy

Zmodyfikowana kombinacja pozwala na lepsze kontrolowanie całkowitego rozłożenia ciężaru i nacisku na podłoże przy znacznie bardziej kompaktowej przestrzeni. Ta innowacja możliwa jest dzięki systemowi automatycznej regulacji głębokości (Smart-Float). Ponieważ ciągnik może ciągnąć na dużo niższej wysokości, więc ciężar rozkłada się równomiernie między jego czterema kołami. Ponadto ruch podczas uprawy gleby nie wpływają na pozycję sadzarki. Element środkowy, czyli stelaż, sprawia, że w tej zmodyfikowanej maszynie można dopasować kąt zgodnie z wymogami. Zmiana ustawień jest łatwa, gdyż głębokością pracy można sterować automatycznie z kabiny. Można też dostosować głębokość sadzenia z maszyny przez koła, podobnie jak wysokość formownicy. W razie potrzeby można także wymienić frez obrotowy na bronę obrotową czy nawet podnieść go całkowicie, by tymczasowo wstrzymać kultywację. Producent wyjaśnia, że te opcje pozwalają użytkownikom przeprowadzać sadzenie w sposób bardziej spersonalizowany, za pomocą zmodyfikowanej i posiadającej homologację sadzarki Structural 4000.

Portal i wywrotnica

Drugą innowacją Dewulf jest system sterowania portalem w sadzarce Structural 4000. Wałki obracane i mniejszy rozstaw osi sprawiają, że maszyna jest bardziej skrętna i łatwiejsza w manewrowaniu. Dzięki temu może ona obracać się w zakresie 30 stopni zamiast standardowych 8. To rozwiązanie zapewnia także maksymalną precyzję przy śledzeniu wcześniej określonego rzędu. Sadzarka Structural 4000 ze sterowaniem portalem dostępna jest w wersji ze zintegrowaną wywrotnicą skrzyniopalet (homologacja jedynie w Holandii), ale także ze standardowym koszem. Źródło: Dewulf

opr. jj

19. maj 2024 14:02