StoryEditor

Deutz-Fahr 6 - kolejne modele

Cztery nowe modele ciągników: 6190 TTV, 6210 TTV, 6230 TTV i 6230 TTV HD dołączają do serii 6 TTV marki Deutz-Fahr. 

17.10.2021., 00:00h

Nowa generacja serii 6 TTV, opracowana i produkowana w Deutz-Fahr Land w Lauingen w Niemczech, oferuje większy komfort operatora, niższe zużycie paliwa i koszty konserwacji – zapewnia producent. Dzięki zastosowaniu nowej przekładni TTV i układowi hydraulicznemu CleanOil z oddzielnym zbiornikiem oleju, okres między wymianami oleju został wydłużony do 1000 godzin, a oleju przekładniowego i hydraulicznego do 2000 godzin.

Moc nawet do 230 KM

Nowa seria 6 TTV została wyposażona w 6-cylindrowy silnik Deutz, najnowszej generacji o mocy od 192 KM w modelu 6190TTV do nawet do 230 KM w 6230TTV. Zoptymalizowana charakterystyka silnika pozwala na osiągnięcie momentu obrotowego rzędu 970 Nm. Z nowymi przekładniami TTV, seria 6 TTV osiąga prędkość maksymalną 60 km/h przy obrotach silnika poniżej 1800 obr./min (40 km/h przy mniej niż 1200 obr/.min), co zmniejsza zużycie paliwa, ale także hałas i wibracje w trakcie jazdy.

Udźwig i wydajność

Nowa seria 6 oferuje szereg konfiguracji układu hydraulicznego: CleanOil z oddzielnym zbiornikiem oleju jest niezależny od przekładni, co wpływa na żywotność podzespołów. Układy hydrauliczne z pompami Load-Sensing mają różną wydajność, np. do 210 l/min w 6230 TTV HD. Nowa generacja serii 6 TTV oferuje maksymalnie do 90 litrów oleju dostępnego do zasilania maszyn w trakcie wymagających zadań. Przedni podnośnik o udźwigu 5450 kg może być doposażony w przedni WOM DualSpeed, który umożliwia wybór prędkości wałka: 1000 lub 1000E, przez menu deski rozdzielczej InfoCenter Pro. Tylny podnośnik ma udźwig do 10 000 kg. W opcji są także hydrauliczne stabilizatory ramion podnośnika. Wyposażenie standardowe stanowi pozycja transportowa ramion tylnego podnośnika, dzięki temu, po maksymalnym skróceniu ramion nie występuje ryzyko kolizji ramion z dyszlem przyczepy w trakcie pokonywania zakrętów.


Ładowacz i nowe funkcje

Nowa seria 6 oferowana jest z trzema fabrycznymi zestawami przygotowania do ładowacza czołowego. W połączeniu z ProfiLine FZ80.1, ciągniki 6 TTV mogą podnosić ładunki na wysokość ponad 4,5 metra i siłą zrywającą 3770 daN. Kabina MaxiVision 2 znana z nowej serii 7TTV i 8TTV, jest teraz dostępna w nowej serii 6TTV, oferując nowe funkcje. To między innymi: uniwersalny uchwyt montażowy dla dodatkowych monitorów, nowy, pneumatycznie amortyzowany fotelem, z możliwością obrotu o 23 stopnie, a także aktywny układ klimatyzacji z dodatkowymi nawiewami.

Prowadzenie na uwrociach

Producent informuje, że zaawansowane systemy automatycznego prowadzenia i telemetrii maksymalizują wydajność, redukują czas i zmniejszają zużycie paliwa. Modele nowej serii 6 TTV są przygotowane do obsługi funkcji TIM, która zapewnia dwukierunkową komunikację między ciągnikiem i maszyną. 

Funkcja Auto-Turn umożliwia automatyczne prowadzenie na uwrociach pola. iMonitor3 umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami ciągnika, maszyny i systemu nawigacji. Nowy interfejs jest intuicyjny i ma nowe funkcje. Dzięki funkcji Xtend, operator może bezprzewodowo łączyć się z iMonitorem w kabinie ciągnika: wystarczy tablet lub smartfon. Dzięki temu, możliwe jest dokonywanie regulacji ustawień maszyny spoza kabiny. Nowa seria 6 TTV oferuje w standardzie, darmowy roczny pakiet zarządzania danymi i zarządzania flotą SDF Fleet Management. Aplikacja pozwala na prowadzenie zdalnej diagnostyki ciągnika, śledzenie i modyfikację ustawień.

Skuteczność hamowania

Dzięki inteligentnemu, hydraulicznemu układowi hamulcowemu przyczepy „Dual Mode” do ciągnika można podłączyć przyczepy zgodne z najnowszymi przepisami Mother Regulation i starsze modele. Pneumatyczny układ hamulcowy jest wyposażony w nową funkcję aTBM, która optymalizuje skuteczność hamowania. Ciągniki 6210 TTV/6230 TTV/6230 TTV HD można wyposażyć w znane z większych modeli zewnętrzne tarcze hamulcowe na osi przedniej. Dostępny jest również hamulec silnikowy. Nowa seria 6 TTV może być wyposażona w zestaw maksymalnie 23 reflektorów roboczych LED. Funkcja Coming Home umożliwiająca czasowe pozostawienie włączonych świateł pod dachem kabiny. Dopuszczalna masa całkowita wzrosła w porównaniu do poprzedniej generacji i wynosi odpowiednio: 14,5 t lub 15,5 t (6230 TTV HD). 

opr. jj

19. lipiec 2024 05:32