StoryEditor

Continental: nowa opona do ładowarek

Continental wprowadził na rynek CompactMaster EM, nową oponę do ładowarek teleskopowych i kompaktowych.

10.11.2021., 00:00h

Jak informuje producent – opona sprawdza się zarówno w rolnictwie i branży budowlanej. „CompactMaster EM została zaprojektowana tak, aby pomóc operatorom radzić sobie w trudnych warunkach. W oponie zastosowano nową technologię bieżnika TurtleShield oraz skręcony kord stalowy. Twarda i wytrzymała mieszanka gumowa oraz bardziej elastyczna konstrukcja ze stalowego cordu pomagają zapobiegać przecięciom i uszkodzeniom, oferując jednocześnie większą stabilność” – mówi Marcin Cywiński, Menager Opon Rolniczych i MPT w Continental Opony Polska. 

Ochrona barku opony

Ładowarki teleskopowe i kompaktowe wykonują statyczne manewry na twardych powierzchniach, co zwiększa nacisk boczny na oponę. „Nowa konstrukcja skręconego kordu stalowego jest częścią unikalnej konstrukcji TurtleShield pod gumą, która chroni obszar barku opony przed uszkodzeniami, takimi jak przecięcia i przebicia” – wyjaśnia Marcin Cywiński. W oponie zastosowano większą ilość gumy o drobnej strukturze bloku, aby zapewnić lepsze przebiegi i łatwiejsze pokonywanie manewrów w miejscu. CompactMaster EM została zaprojektowana przez zespół badawczo-rozwojowy Continental. Jej produkcja odbywa się w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym w Lousado, w Portugalii.


Wzór bieżnika

Opona CompactMaster EM jest przeznaczona dla pojazdów, które pracują na utwardzonych nawierzchniach, asfalcie, piasku i żwirze, zarówno w rolnictwie, jak i w budownictwie. Nowy wzór bieżnika został zaprojektowany tak, aby wytrzymywał siły boczne występujące podczas skrętów w miejscu, dzięki czemu jest bardziej odporna na przebicia. Jest również zdolna do jazdy z prędkością do 50 kilometrów na godzinę. Continental wyjaśnia też, że technologie TurtleShield i Twisted Steel cord zapobiegające przebiciom i maksymalizujące wytrzymałość.

To już 150 lat

Continental zatrudnia obecnie około 193 tys. pracowników w 58 krajach. Obecnie działalność związana z oponami obejmuje 24 zakłady produkcyjne i rozwojowe zlokalizowane na całym świecie. Jako jeden z wiodących producentów opon, zatrudniający ponad 56 tys. pracowników, w roku 2020 dział osiągnął sprzedaż na poziomie 10,2 mld euro. W 2021 roku firma obchodzi 150-lecie istnienia

opr. jj

13. lipiec 2024 07:51