StoryEditor

Co nowego w dużych ciągnikach Fendt?

Ciągniki Fendt 900 i 1000 Vario są dostępne z samoczyszczącym się filtrem powietrza, a kabiny są standardowo wyposażone w laminowane szyby ochronne i system ogrzewania przedniej szyby.

19.06.2022., 00:00h

Producent ciągników twierdzi, że jest pierwszym, który oferuje opcjonalny, montowany fabrycznie, samoczyszczący filtr powietrza, który łączy ciągłe usuwanie pyłu z aktywnym czyszczeniem filtra w 30-sekundowym cyklu. W trakcie cyklu czyszczenia filtr jest przedmuchiwany dwukrotnie, po 10 sekundach przed rozpoczęciem i po zakończeniu cyklu. Filtr przeciwpyłowy ma własny zbiornik sprężonego powietrza. Przepływ sprężonego powietrza jest sterowany za pomocą zaworu elektromagnetycznego lub impulsowego. Tuż przed wydmuchaniem zwiększa się prędkość wentylatora, który pracuje w ten sposób jeszcze przez krótką chwilę.

 

Kierowca jest informowany o procesie czyszczenia za pomocą wyskakującego okienka na terminalu, dzięki czemu może wybrać, czy chce go aktywować ręcznie, czy automatycznie. Żywotność filtra wynosi około dwóch lat. System ten wymaga specjalnie opracowanej kasety z filtrem. Bezpieczne szkło laminowane odporne na odpryski dodatkowo pomaga obniżyć poziom hałasu w kabinie. Opcjonalnie nadal dostępne są okna z pojedynczą szybą.

 

opr. ap

Fot. firmowe

24. maj 2024 01:57