StoryEditor

CLIMMAR ma nowego wiceprezydenta

Po wyborze Roberto Rinaldin (z lewej) stwierdził: „Przyjąłem tę nominację, bo wierzę w zasadę, że dzielenie się wiedzą sprawi, że będziemy silniejsi".

31.10.2019., 00:00h



Trzeba wyjaśnić, że CLIMMAR to międzynarodowa sieć dystrybutorów oraz krajowych stowarzyszeń firm z sektora maszyn i urządzeń w produkcji rolniczej oraz warzywniczej. Do tej organizacji należy Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, organizator m.in. wystawy Agro Show.

Wzmocnienie sektora maszyn

Nowy wiceprezes stwierdził, że sektor sprzętu rolniczego potrzebuje silnego głosu. Jednym z moich głównych celów jest wzmocnienie biura i lobby maszyn rolniczych w Europie. Kolejnym jest dialog oraz utrzymanie dobrych relacji z naszymi dostawcami i producentami.

Warto dodać, że Roberto Rinaldin jest przedsiębiorcą z północno-wschodnich Włoch, a także prezesem włoskiej organizacji UNACMA, która należy do CLIMMAR. Ronaldini ma dwa przedstawicielstwa (Treviso, Udine), gdzie sprzedaje m.in. sprzęt Antonio Carraro, Landini, McCormick, Amazone i Krone. Łączne obroty tych firm oscylują wokół 13 mln euro rocznie.

Spełniamy wymagania klientów

Poprzedni wiceprezes CLIMMAR - Joost Merckx z Belgii - sprawował tę funkcję przez 9 lat. Wskazuje na dwa osiągnięcia w minionych latach. Pierwszy cel został osiągnięty na kongresie CLIMMAR w Kolding w Danii w 2012 r. Wcześniej duży producent ciągników ujawnił plany swojego dystrybutora dotyczące przyszłej strategii. Dla mnie, wspomina Merckx, stanowiło to kluczowy punkt zwrotny, a nawet odrodzenie organizacji, ponieważ wszyscy przedstawiciele CLIMMAR stanęli, by się zjednoczyć i wyrazić słowa: "To my jako dealerzy sami ustalimy, kto i w jaki sposób będzie w przyszłości spełniał wymagania klientów".

Naprawy sprzętu

Zgłosiliśmy prawa własności do dystrybucji maszyn rolniczych i ogrodniczych w naszych krajach i zdecydowaliśmy, że nadszedł czas, aby ponownie wziąć sprawy w swoje ręce. Nie mniej istotne było lobbowania na tematy związane z naprawami sprzętu. Rozporządzenie uniemożliwia producentom ciągłe podnoszenie cen, co stanowi barierę rozwoju choćby w zakresie sprzętu diagnostycznego i oprogramowania.

159 tys. pracowników

To ważne słowa organizacji, w której jest 16 krajowych stowarzyszeń. Reprezentują one ponad 19 tys. dealerów i niemal 159 tys. pracowników sprzedających maszyny rolnicze i obsługujące ten sprzęt w Europie.

opr. jj

22. listopad 2024 00:07