r e k l a m a

Partner serwisu

BKT zadaje podstawowe pytanie?

BKT zadaje podstawowe pytanie?

Czy styl jazdy ma wpływ na bezpieczeństwo? Firma odpowiada, że punkt styku opony z podłożem ma podstawowe znaczenie dla każdego pojazdu.

Dbałość o opony i ich stan, a także sposób jazdy poprawiają zarówno osiągi i bezpieczeństwo. Troska o opony ma zasadnicze znaczenie nie tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze. Pozwala także utrzymać parametry pracy przyjęte przez producenta dla konkretnych zastosowań danego rodzaju opon. 

Parametry ogumienia

Istnieją pewne wszechstronne czynniki, które mają wpływ na efektywną pracę opony, nie tylko ze względu na użytkowanie w danych warunkach. Jest wiele elementów, które wpływają na zachowanie opon: obciążenie i jego rozkład, środek ciężkości pojazdu, warunki panujące na nawierzchni w trakcie transportu, nierówności terenu i obecność przedmiotów, które nie powinny znaleźć się na drodze i mogą prowadzić do przedwczesnego zużycia lub uszkodzenia opon. 

Niższe koszty użytkowania

Ale to nie wszystko, bo istnieją czynniki subiektywne, które można przypisać zachowaniu kierowcy i jego nawykom, a które bezpośrednio lub pośrednio wpływają na osiągi w trakcie transportu i trwałość opony. Wśród nich jest między innymi styl jazdy, którego znaczenie bywa niekiedy niedoceniane przez przedsiębiorców i menedżerów flot. Z tego powodu ważne jest, aby zapewnić podstawowe środki ostrożności podczas jazdy, przede wszystkim po to, aby zapewnić bezpieczeństwo, ale nie zapominając, że optymalizacja osiągów opon prowadzi do mniejszych kosztów operacyjnych w firmie.

r e k l a m a

Monitoruj ciśnienie w oponach

Dlatego tak ważne jest, aby opony były zawsze w dobrym stanie. Zespół techniczny BKT opracował szereg dobrych praktyk, które należy przyjąć, aby prowadzić pojazd w sposób prawidłowy i świadomy, doceniając jego właściwości. Ponadto sprzedawcy i eksperci BKT są zawsze dostępni, aby udzielić praktycznych wskazówek każdemu klientowi, a propos użytkowania ogumienia. Zanim zajmiemy się kwestią stylu jazdy, należy pamiętać, że regularne monitorowanie wartości ciśnienia w oponach ma zasadnicze znaczenie. Zbyt niskie lub zbyt wysokie ma nie tylko negatywny wpływ na zużycie paliwa, ale także wiąże się z kilkoma zagrożeniami, takimi jak deformacja karkasu i zwiększa potencjalne ryzyko rozerwania opony. Może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkownika i innych użytkowników drogi. 

Ponieważ nigdy dość troski o stan ogumienia - dlatego BKT zaleca regularne kontrole ciśnienia w oponach, aby mieć pewność, że zawsze jeździ się z zalecanymi wartościami. Chyba wszyscy o tym wiedzą, ale najważniejsze, aby nie zapominali stosować tego w praktyce. To jeden z kanonów bezpiecznej jazdy. 

opr. jj

Zobacz także