StoryEditor

BKT: Uwaga, idzie zima!

Bez specjalistycznego ogumienia lepiej nie wyjeżdżać na ośnieżone i śliskie drogi. Na takie warunki firma ma opony Ridemax IT 697 (M + S). 

23.12.2021., 00:00h

BKT przygotowała specjalne opony do wykorzystania w całym, zimowym sezonie. To modele przeznaczone nie tylko na błotniste lub zaśnieżone gleby, ale także w normalnych warunkach na suchych glebach. Producent informuje, że spełniają różne wymagania techniczne w zależności od powierzchni i warunków eksploatacji. Zarówno wzór bieżnika, a także mieszanka zostały zaprojektowane tak, aby ogumienie utrzymywało zakładane właściwości również w niskich temperaturach, zapewniając przy tym trakcję i przyczepność na mokrych, zaśnieżonych lub śliskich nawierzchniach.

Trakcja i przyczepność

Dzięki nacięciom bieżnika i specjalnej mieszance opracowanej w celu zachowania właściwości opony nawet w najzimniejszych temperaturach, opona Ridemax IT 697 (M + S) gwarantuje trakcję i przyczepność na mokrym i śliskim terenie, zapewniając jednocześnie komfort i stabilność jazdy. Według zapewnień producenta opony gwarantują również wyjątkową przyczepność podczas jazdy i pracy na oblodzonych i zaśnieżonych drogach, bez konieczności stosowania łańcuchów. Co ważne, opony są oferowane w 12 różnych rozmiarach.

Jaka jest żywotność opon?

BKT zapewnia, że opony zimowe zostały zaprojektowane z myślą o dłuższej żywotności niż porównywalne rozwiązania. Testy BKT wykazały, że Ridemax IT 697 (M+S) może pracować ponad 4000 godzin, podczas gdy standardowa opona na tylnej osi wytrzymuje 3000 godzin.

Ridemax IT 697 (M+S) jest częścią gamy Ridemax firmy BKT, przeznaczonej do transportu ciągników rolniczych i przemysłowych oraz przyczep. Opony tej serii zostały zaprojektowane z myślą o stabilności przy dużych prędkościach, przenoszeniu ciężkich ładunków, a także zmniejszeniu oporów toczenia, co obniża zużycie paliwa.

opr. jj

19. lipiec 2024 05:36