StoryEditor

Amazone: nowe, wydajne opryskiwacze

Nowe, polowe opryskiwacze zaczepiane UX Super Amazone do 9000 l pojemności rzeczywistej i 42 m szerokości roboczej.

25.08.2021., 00:00h

Amazone powiększa rodzinę polowych opryskiwaczy zaczepianych UX o wysokowydajne modele UX 7601 Super o pojemności 8000 l i UX 8601 Super o pojemności 9000 l. To zwrotne i stabilne modele jednoosiowe o szerokości roboczej do 42 m. Dzięki nowej konstrukcji ramy wypełniają lukę między największym jednoosiowym opryskiwaczem polowym Amazone o pojemności 6200 l a opryskiwaczem tandemowym o pojemności 11 200 l.

Stabilność na zboczach i zakrętach

Pochylona rama w UX 7601 Super i UX 8601 Super stanowi zwartą całość od osi aż po dolny zaczep, co zdaniem producenta pozwala na idealne rozłożenie ciężaru opryskiwacza. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać dopuszczalne obciążenia podpór i osi. Rama zapewnia wysoką stabilność nawet na zboczach i zakrętach. Ponadto ma duży prześwit i dzięki opcjonalnej osłonie dolnej chroni wysokie rośliny. Warto zwrócić uwagę na to, że dzięki wąskiemu zbiornikowi cieczy roboczej i zbiornikami czystej wody z lewej i prawej strony ramy zapewniają bezpieczną jazdę, szczególnie przy częściowo ich napełnieniu. 

Amortyzacja belki Super L3 

Dla dwóch nowych UX dostępna jest belka polowa Super-L3 o szerokości roboczej 39, 40 lub 42 m. Dzięki punktom składania na 12, 24 i 33 m i opcjonalnie dostępnym przegubom redukcyjnym na wysięgniku zewnętrznym, belka zapewnia elastyczność podczas pracy na niewielkich szerokościach roboczych. Amazone wskazuje również na składanie z jednej strony na wysięgniku wewnętrznym w celu ominięcia przeszkód. 

Stabilne i lekkie belki polowe o konstrukcji profilowej oraz hydraulicznie napinane przeguby odchylające wysięgniki zewnętrzne, wykonane w całości z aluminium. Ponadto nowe warianty o szerokości roboczej od 39 do 42 m są seryjnie wyposażone w aktywne prowadzenie belki ContourControl i aktywny system tłumienia drgań SwingStop. Co ważne, belka polowa w pozycji transportowej nie wystaje poza opryskiwacz i jest amortyzowana. Dwa nowe modele UX 7601 i 8601 są dostępne również z mniejszymi szerokościami roboczymi belek polowych Super-L2 i Super-L3. 

Wydajne pompy 

Dużą wydajność mieszania przy tak pojemnym zbiorniku zapewniają dwie tłokowe pompy membranowe 250 l/min (pompa robocza) i 350 l/min (pompa mieszadła). Tłokowa pompa membranowa umożliwia wysoką wydajność niezależnie od ciśnienia oprysku. Ponadto pompy tłokowo-membranowe są samozasysające, co sprawia, że cały obieg cieczy roboczej jest prosty i składa się z krótkich odcinków. Nowa generacja pomp ma również większe średnice tłoków, dzięki czemu membrany są mniej obciążone mechanicznie.

Pompy robocza i mieszająca mogą być napędzane hydraulicznie lub przez wałek przegubowy. Poza tym hydrauliczny napęd pomp, który jest w pełni zintegrowany z obsługą ISOBUS, co sprawia, że reguluje automatycznie wymaganą prędkość obrotową pompy zależnie od potrzeb.

Obsługa opryskiwacza

Centrala obsługowa SmartCenter z panelem sterowania jest schowana pod osłoną z lewej strony. Jest tu również 60-litrowy rozwadniacz. Poza całkowicie ręcznie obsługiwanym pakietem standardowym, dostępny jest prosty pakiet Comfort z terminalem Twin 3.0. Obejmuje on automatyczne wyłączanie podawania cieczy przy napełnianiu ssącym i ciśnieniowym, autodynamiczne sterowanie mieszadłem zależnie od stanu napełnienia oraz zdalnie sterowane programy mycia. Maksymalny komfort zapewnia pakiet Comfort plus z ekranem dotykowym do obsługi maszyny z całkowicie zautomatyzowanymi procesami napełniania i mycia.

Maksymalna wydajność

Opcjonalny system HighFlow+ w modelach UX 7601 Super i UX 8601 Super gwarantuje efektywną i wystarczającą aplikację cieczy roboczej przy bardzo dużych szerokościach roboczych i jednocześnie wysokich prędkościach. Inteligentna regulacja pozwala na wykorzystanie obu pomp do oprysku i jednocześnie zapewnia wysoką wydajność mieszadła. Wszystkie elementy systemu HighFlow+ są w pełni zintegrowane z procesami mycia.

opr. jj

19. lipiec 2024 05:13