StoryEditor

Agrifac rozszerza oprysk punktowy

Weed-It zapewnia skuteczną kontrolę chwastów przez wykrywanie żywego, zielonego materiału organicznego za pomocą technologii fluorescencyjnej. 

28.11.2021., 00:00h

System działa przez pomiar stopnia odbicia roślin w określonych długościach fal świetlnych. Umożliwia to pracę w dzień i w nocy z gwarantowanym współczynnikiem trafień. Ta skuteczna metoda oprysku punktowego (stosowana zwykle poza sezonem wegetacyjnym) została sprawdzona od 1999 roku w Australii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Oprysk punktowy

Zrównoważone rolnictwo w sposobie oszczędnośći zasobów jest kluczem do globalnej produkcji żywności, w którym glownym elementem jest ochrona upraw na poziomie rośliny. Agrifac ma się czym pochwalić, bo intensywnie inwestuje w technologię ukierunkowanego punktowego opryskiwania na poziomie rośliny. Ma portfolio rozwiązań, które obejmują system DynamicDosePlus – (ukierunkowane punktowe opryskiwanie z wysoka precyzą (25x25 cm) na podstawie map aplikacyjnych). Do tego dochodzi AiCPlus, czyli system ze sztuczną inteligencją i optyczną kontrolą opryskiwania z trybami pracy: "zielony na brązowym" i "zielony na zielonym". Agrifac wzmacnia swoją pozycję na rynku, rozszerzając ją o Weed-It w opryskiwaczach polowych Condor i Condor Endurance.

Efektywne zwalczanie chwastów

Jak wyjaśnia Rens Albers, menedżer produktu w firmie Agrifac „Weed-It to powszechnie stosowany na całym świecie system oprysku punktowego dla bardzo efektywnego zwalczania chwastów. Opcja połączenia Weed-It z naszymi opryskiwaczami Agrifac sprawia, że ochrona upraw w gospodarstwie jest jeszcze bardziej wydajna”. 

Agrifac w Australii i Europie

„Dodanie systemu Weed-It do portfolio Agrifac jest pierwszą ofertą POW (producent oryginalnego wyposażenia) dotyczącą opryskiwaczy samojezdnych w Australii” mówi Richard Sheppy, dyrektor zarządzający Agrifac Australia. „Postrzegamy to jako kolejne narzędzie dostępne dla naszych klientów, którzy dążą do zmniejszenia zużycia chemikaliów i promowania zrównoważonego rozwoju w swoich firmach”. Pierwsze opryskiwacze Agrifac wyposażone w tę technologię zostały już dostarczone do Australii i Europy.

opr. jj

19. lipiec 2024 04:24