StoryEditor

125 lat firmy Bergmann

Pod koniec minionego roku przedsiębiorstwo Ludwig Bergmann świętowało 125 lecie istnienia firmy. 

03.01.2022., 00:00h

Paleta maszyn marki Bergmann obejmuje wiele różnych rozwiązań, w tym są: rozrzutniki obornika, rozrzutniki uniwersalne, przyczepy samozbierające, przyczepy objętościowe, systemy wymienne, przyczepy przeładowcze, przyczepy przeładowczo-czyszczące do buraków, a także nadwozia maszyn samobieżnych.

Eksport do ponad 50 krajów

Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1896 roku jako zakład produkujący maszyny rolnicze w Goldenstedt (Dolna Saksonia), zatrudniające około 140 pracowników, stale poszerzało swoją ofertę produktów, koncentrując się w ostatnich dziesięcioleciach na profesjonalnej technice rozrzucania i kultywacji użytków zielonych oraz wydajnej logistyce rolniczej. Maszyny te są eksportowane do ponad 50 krajów na całym świecie.

Tradycja i innowacje

Hasłem przewodnim producenta jest jakość Made in Goldenstedt. „Tak ma również pozostać w przyszłości”, mówi właścicielka i dyrektor zarządzająca dr Jutta Middendorf-Bergmann”. „Dlatego też będziemy nadal rozbudowywać nasz zakład produkcyjny i dalej optymalizować nasze procesy, aby produkcja maszyn była jeszcze bardziej wydajna”.

Właścicielka wyjaśnia, że dzięki wielu rozwiązaniom w zakresie cyfrowej techniki rolniczej, takim jak połączenie z agrirouterem, funkcjom optymalizacji wydajności maszyn przez własne aplikacje, urządzenia ważące, a także dozowanie według kart aplikacji (Variable Rate Control - VRC), chcemy w przyszłości nadal wspierać naszych klientów w rolnictwie w najlepszy możliwy i zgodny z ideą zrównoważonego rozwoju sposób. 

Trzecia generacja

Ludwig Bergmann GmbH jest przedsiębiorstwem rodzinnym średniej wielkości, które od ponad 125 lat, w trzeciej generacji, zajmuje się produkcją maszyn i pojazdów rolniczych. Firma należy do grona znaczących producentów i oferentów techniki systemowej dla profesjonalnych gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw prowadzących kontraktową działalność rolniczą. Długoletnie doświadczenie i sukcesywne wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań sprawiło, że Bergmann jest cenionym na świecie partnerem rolnictwa.

opr. jj

18. lipiec 2024 03:20