Głównym zadaniem zgrzebła jest równomierne rozmieszczenie resztek pożniwnych, delikatne pokrycie ich glebą i pobudzenie nasion chwastów do szybkiego skiełkowania. Praca odbywa się bez ingerencji w warstwę uprawną, na głębokość do 30 milimetrów. Producent wyjaśnia, że technologia przewiduje dwukrotną uprawę zgrzebłem, kolejny przejazd niszczy siewki niepożądanych roślin. Poza tym zgrzebło zmniejsza populację ślimaków, myszy i nornic. Brona mulczowa Buzzard może pracować nawet na ścierniskach kukurydzianych.
Pięć rzędów sprężystych palców o wymiarach 16 x 700 mm równomiernie rozprowadza słomę po powierzchni pola. Kąt pracy zębów regulowany jest hydraulicznie, więc szybko można dopasować maszynę zależnie od ilości resztek i warunków polowych. Przy dużej ilości resztek pożniwnych można niezależnie odchylić dwa ostatnie rzędy, co zwiększa przepływ masy i eliminuje problem powstawania gromad słomy.
Zwalczanie omacnicy prosowianki
Bronę można wyposażyć w przedni wał nożowy z amortyzacją gumową. Jego zadaniem jest wstępne rozdrobnienie resztek pożniwnych lub innej materii organicznej na polu. Konfiguracja z wałem nożowym pomaga w zwalczaniu omacnicy prosowianki. Zgniatając i łamiąc większość ścierni niszczy miejsca zimowania larw. Palce równomiernie rozgarniają duże ilości resztek pożniwnych, co ułatwia dalszą uprawę.
Kolejną opcją wyposażenia są przednie talerze rozcinające o średnicy 400 milimetrów. Zamontowane są na łożyskach bezobsługowych zawieszonych na elastycznej sprężynie. Wyprofilowana powierzchnia kroi, podnosząc glebę i miesza z resztkami pożniwnymi.
Napowietrzanie gleby
Hydrauliczna włóka łopatowa ma płytki o szerokości 150 mm, co zapewnia dobre kruszenie i niwelowanie terenu jednocześnie nie obciążając nadmiernie poszczególnych sprężyn. Można także zamontować płytki włóki i talerze rozcinające na tych samych sprężynach. Dzięki temu można pracować podczas uprawy ściernisk i wiosennego przygotowania gleby. Pięć rzędów palców intensywnie napowietrza i nadaje odpowiednią strukturę przyśpieszając proces ocieplania gleby.
Zdaniem producenta, Buzzard o szerokości roboczej 9 m ma stosunkowo niskie zapotrzebowanie na moc wynoszące około 180 KM, a najbardziej efektywna praca odbywa się przy prędkości około 15 km/godz. Taki połączenie gwarantuje bardzo dużą wydajność przy niewielkim zużyciu paliwa.
W przypadku maszyny bez wału, można pracować przy dużej wilgotności roli i wykorzystać czas, gdy nie wykonuje się innych prac polowych.
opr. jj