StoryEditorAgrotech Kielce 2023

Zaskakujące premiery na targach Agrotech!

Niemal 70 tys. zwiedzających na Agrotechu i wystawie Las – Expo. W Kielcach były też światowe premiery sprzętu – zobacz o czym mowa?
29.03.2023., 12:32h

Na wystawie swoje produkty pokazało 450 firm z 15 krajów. Targi Kielce to również światowe premiery, w tym potężny ciągnik Landini Serie 8 V- Shift o mocy ponad 300 KM. Był też Farmall, a konkretnie nowa jego wersja. Obok Case IH pokazał wiekową wersję ciągnika Farmall – tak, to już 100 lat jego obecności na rynku!

image

Targi Kielce to również światowe premiery, w tym potężny ciągnik Landini Serie 8 V- Shift o mocy ponad 300 KM.

FOTO: Agrotech Kielce

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się sprzęt takich marek jak: John Deere, Claas, New Holland i Landini. Nowości podziwiano też na stoiskach firm: Fendt, Valtra, Deutz-Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Farmtrack, Iseki, LS, Kioti i Basak. Spore zainteresowanie wzbudzał elektryczny model marki Solis. Premierą na polskim rynku był rumuński Irum Tagro.

Maszyny rolnicze i Las - Expo

Różnorodną i bogatą ofertą pokazały takie marki jak: Pronar, Agro-Masz, Dexwal, Landstal, Hydro – Masz, Metaltech, Zasław, Euromilk, Zuptor, Akpil, Bury, Krukowiak, Rolsad i Dziekan. – Targi Agrotech są dla nas bardzo ważne, to największa wystawa krajowa w halach. Ta edycja jest fantastyczna, przyszło bardzo dużo osób, spotykamy nowych i potencjalnych klientów, są składane zamówienia – mówi Piotr Stanek, dyrektor sprzedaży krajowej w firmie Unia.

image

Chętnie oglądano pokazy pracy pilarek. Fachowcy firm Stihl i Husqvarna rzeźbili w drewnie kwiaty, sowy i wilki.

FOTO: Agrotech Kielce

Stosika branży leśnej ulokowane były przede wszystkim na terenie zewnętrznym. Wiele osób oglądało nie tylko potężne pojazdy do załadunku i przewozu drzewa, takich marek jak MHS, czy Scania, ale i pokazy na żywo pracy traków przedsiębiorstwa Wirex, Wood – Mizer i Amix. Chętnie oglądano pokazy pracy pilarek. Fachowcy firm Stihl i Husqvarna rzeźbili w drewnie kwiaty, sowy i wilki. Powierzchnia, na jakiej odbywały się targi Las – Expo była rekordowa, dwa razy większa niż ubiegłoroczna.

Nagrody i wyróżnienia

Firmy walczyły o Złote Medale Targów Kielce. Pierwszego dnia targów podczas Gali nagrody przyznano produktom firm: Case IH, New Holland, Claas, Merlo, Fendt, Vantage, Hardi, Poznańska Hodowla Roślin i GoudenKorrel. Zaś w ramach wystawy branży leśnej Złotymi Medalami doceniono firmy Wirex oraz Steyr. Przedsiębiorstwo Jar-Met podczas gali otrzymało Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za trzydziestoletnie doświadczenie w produkcji szerokiego asortymentu maszyn rolniczych.

Podczas gali Targi Kielce doceniły Adama Nowaka, Prezesa Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej podziękowaniem za 15-letnią współpracę w organizacji Finału Krajowego Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Zarząd docenił również Leszka Weremczuka, dyrektora ds. rozwoju sieci dealerskich w firmie Unia, a także Grupę Kapitałową Chemirol, za 25-letnią współpracę, wkład w rozwój polskiego rolnictwa i zaangażowanie w promocję targów Agrotech w kraju i za granicą.

Rolnictwo precyzyjne

Kolejni eksperci – z firm doradczych, udzielali informacji o dopłatach i nowej Wspólnej Polityce Rolnej. Wiele osób wzięło udział w konferencji "Precyzyjnie o rolnictwie", podczas której specjaliści mówili o możliwościach dofinansowań do nowych technologii i korzyściach, jakie przynosi używanie rozwiązań rolnictwa 4.0. Salę licznie wypełniali rolnicy w czasie warsztatów "Ekoschematy dla producenta rolnego". Fachowcy z firmy Pro Invest Doradztwo Inwestycyjne wyliczali dokładnie, na jakie fundusze rolnik może liczyć w zależności od rodzaju upraw i hodowli.

image

Niemal 70 tys. zwiedzających na Agrotechu i wystawie Las – Expo.

FOTO: Agrotech Kielce

Urządzenia do obsługi zwierząt

Zainteresowaniem cieszyło się każde stoisko w 10 halach przygotowanych na wydarzenie oraz na terenie zewnętrznym. Byli producenci urządzeń do obsługi gospodarstw, do pracy ze zwierzętami, a nawet maszyn do pakowania produktów. Sporo osób pytało o nawozy, środki ochrony roślin, zwłaszcza te ekologiczne. – Rolnicy chcą produkować jak najzdrowiej, więc oczekują naturalnego produktu. Zamówienia mieliśmy przez trzy dni – przekazywali specjaliści na stoisku kieleckiej Industrii. Gospodarze wybierali także w ofercie nasion, materiału siewnego, pasz i preparatów dla zwierząt.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Targi Kielce

19. maj 2024 14:14