StoryEditor

Z czego znany jest John Deere?

To dobre pytanie – a odpowiedź jest prosta – chodzi o nowatorskie rozwiązania techniczne, zwiastuny będzie można zobaczyć na targach Agritechnica 2023.
01.10.2023., 10:00h
image

Specjaliści JohnDeere zaprezentują na tegorocznych targach Agritechnica koncepcyjny silnik o pojemności 9,0 l, który jest kompatybilny z etanolem.

FOTO: John Deere

W ramach Leap Ambitions (zwiększenie wartości ekonomicznej dla klientów i promowanie zrównoważonego rozwoju oraz poprawa wyników przy ograniczonym zużyciu zasobów) firma John Deere pracuje nad wprowadzeniem do 2026 r. innowacyjnych rozwiązań energetycznych o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla w czterech kluczowych obszarach wytwarzania energii, w tym wydajności silników spalinowych (ICE), paliw odnawialnych, hybrydyzacji i opcji w pełni akumulatorowo-elektrycznej.

Paliwa odnawialne – silnik na etanol

W ramach różnorodności dostępnych paliw odnawialnych John Deere bierze pod uwagę biodiesel, odnawialny olej napędowy (lub HVO) i etanol za najbardziej obiecujące opcje, które można w najbliższej przyszłości wykorzystać w ciężkich pojazdach użytkowych. Etanol jest paliwem odnawialnym na bazie alkoholu, które jest powszechnie dostępne w wielu częściach świata, ponieważ może być wytwarzany z kukurydzy, pszenicy lub trzciny cukrowej. Jako paliwo wysokooktanowe etanol jest atrakcyjny dla wydajnych silników z zapłonem iskrowym.

Specjaliści JohnDeere zaprezentują koncepcyjny silnik o pojemności 9,0 l, który jest kompatybilny z etanolem, na tegorocznych targach Agritechnica. Ten koncepcyjny silnik ilustruje ciągłe zaangażowanie firmy w rozwój zróżnicowanego portfolio rozwiązań, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na energię w zależności od wielkości sprzętu i jego zastosowań.

Przemysł mleczarski i hodowlany

John Deere oferuje wiele technologii od nawożenia organicznego, siewu, koszenia i zbioru, aż po karmienie krów. AutoPath i HarvestLab to główne technologie John Deere dla hodowców bydła mlecznego. Czujnik HarvestLab umożliwia doskonałe nawożenie organiczne. Przed siewem, pas nawozu organicznego może być aplikowany na glebę przy użyciu technologii uprawy pasowej. Auto Path umożliwia precyzyjne umieszczenie nasion na pasie nawozu podczas siewu. Technologia See& Spray oferuje ogromne potencjalne oszczędności przez zminimalizowanie ilości wymaganych środków ochrony roślin.

Uprawa zbóż

Na targach Agritechnica John Deere pokaże innowacje technologiczne służące optymalizacji każdego etapu produkcji – od pobrania próbki gleby, przez uprawę, siew, ochronę i nawożenie, aż po zbiór. Na przykład HarvestLab mierzy jakość plonu podczas zbioru. Pomiar zawartości oleju i białka umożliwia śledzenie jakości w czasie rzeczywistym z kombajnu. Na podstawie zarejestrowanych danych tworzone są mapy zmiennego dawkowania, które pomagają zmniejszyć zużycie nawozów.

image

Ten koncepcyjny silnik ilustruje ciągłe zaangażowanie firmy w rozwój zróżnicowanego portfolio rozwiązań, które mogą zaspokoić zapotrzebowanie na energię w zależności od wielkości sprzętu i jego zastosowań.

FOTO: John Deere

Współpraca

Wiele gospodarstw korzysta z mieszanych flot maszyn i wielu rozwiązań cyfrowych. Chodzi o to, aby dane z John Deere Operations Center mogły być łatwo integrowane i wymieniane. Dlatego John Deere tworzy nowe i rozszerzone partnerstwa. Kontrahenci tacy jak Xarvio i Yara będą prezentowani w systemach produkcyjnych na targach Agritechnica. John Deere jest otwarty nie tylko na inne interfejsy cyfrowe, ale także na innych producentów. Po raz pierwszy narzędzia i maszyny innych firm, takich jak Joskin i Lemken, będą prezentowane w systemach produkcyjnych John Deere na targach.

John Deere zaprasza na targi Agritechnica

Łączność maszyn John Deere i ich rozwiązania techniczne zależą od odpowiedniego serwisu. Dzięki Connected Support operatorzy i dealerzy mogą łatwo połączyć się z maszyną, gdy zajdzie taka potrzeba. Usterki mogą być wykrywane wcześnie i przed możliwą awarią. Skraca to czas przestojów i wydłuża czas pracy maszyn John Deere. Warto dodać, że na targach Agritechnica klienci będą mogli spotkać się z przedstawicielami mówiącymi w języku polskim, aby znaleźć indywidualne rozwiązania dla systemu produkcji w swoim gospodarstwie.

Warto posłuchać kolegi

Na stoisku John Deere możliwa będzie wymiana doświadczeń z innymi profesjonalistami. Niemiecki rolnik Stefan Vogelsang będzie obecny, aby zademonstrować, w jaki sposób spełnił wymagania europejskich przepisów "Farm to Fork" przy użyciu technologii John Deere. Inni rolnicy będą również obecni na stoisku, aby omówić bieżące wyzwania stojące przed branżą rolniczą.

opr. Jan Józefowicz, źródło: John Deere

18. czerwiec 2024 23:38