StoryEditor

Wygraj stację pogodową µMetos 300-USV od Metos Polska w konkursie profi!

Rozpoczynamy kolejny konkurs, w którym do wygrania jest warta 15 tysięcy złotych zaawansowana stacja pogodowa µMetos 300-USV ufundowana przez Metos Polska. Wystarczy odpowiedzieć na 3 pytania i stacja może być Twoja!
22.04.2024., 13:00h

Aby wykonać zabiegi polowe, np. siew czy opryskiwanie, w optymalnych warunkach, kluczowe są aktualne i prognozowane informacje o pogodowe i glebowe. Taką wiedzę zapewnia ufundowana przez Metos Polska zaawansowana stacja pogodowa µMetos, którą możesz bez trudu wygrać w konkursie profi.

Jakie parametry mierzy stacja pogodowa µMetos 300-USV?

Stacja pogodowa µMetos 300-USV przeznaczona jest do monitorowania parametrów pogodowych, tj. opady deszczu, temperatura powietrza, wilgotność względna, promieniowanie globalne, prędkość i kierunek wiatru, a także warunków glebowych, tj. wilgotność i temperatura gleby, punkt rosy, deficyt ciśnienia pary wodnej oraz parametr Delta T określający optymalne warunku do oprysku roślin. Oprócz pomiarów wielu parametrów ma również możliwość dalszej rozbudowy, co jest niewątpliwym plusem dla rolników wykorzystujących obszerne dane środowiskowe. Według producenta, stacja pogodowa µMetos charakteryzuje się niskim zużyciem energii.

image
Stacja pogodowa µMetos 300-USV
FOTO: Metos Polska

Jak często stacja µMetos wykonuje pomiary?

Dane są mierzone w 15-minutowych odstępach i wysyłane co 60 minut na serwer w tzw. chmurę danych. Częśtotliowość pomiarów można zmieniać, aby dopasować się do konkretnych potrzeb monitorowania. Aby zapobiec utracie danych przy problemach z połączeniem z siecią komórkową, stacja przechowuje dane z ostatnich kilku dni w pamięci wewnętrznej i ponownie wysyła zmierzone wartości do chmury danych, gdy ponownie połączy się z siecią komórkową.

Gdzie gromadzone są dane ze stacji pogodowej µMetos?

Wszystkie dane pomiarowe ze stacji pogodowej są synchronizowane i przechowywane na platformie FieldClimate, zintegrowanej ze wszystkimi dodatkowymi usługami. W opcjonalnym wyposażeniu µMetos jest antena zewnętrzna i wbudowany czujnik GPS.

Jak wygrać stację µMetos?

Aby wygrać stację pogodową µMetos wejdź na stronę konkursową lp.profitechnika.pl/konkurs_wygraj_stacje lub kliknij TUTAJ, odpowiedz na dwa pytania i napisz, dlaczego chcesz wygrać stację pogodową?

image
Nagroda główna w konkursie profi i Metos Polska to zaawansowana stacja pogodowa µMetos 300-USV o wartości 15 tysięcy złotych!
FOTO: Metos Polska
image
Oprócz zwycięzcy, trzy kolejne osoby wyłonione w konkursie wygrają zestawy gadżetów profi.
FOTO: profi

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmujemy od 19 kwietnia do 31 lipca 2024 roku. Listę laureatów ogłosimy 20 sierpnia na stronie www.profitechnika.pl

Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś! Powodzenia!

redakcja profi

23. czerwiec 2024 06:11