StoryEditor

W ogrodzie bez spalin i hałasu

Już od roku seria maszyn Al-Ko zasilanych akumulatorami 18V Bosch Home and Garden Compatible przykuwa uwagę ogrodników.
31.05.2023., 11:00h

Dzięki temu system można korzystać z jednego akumulatora do zasilania urządzeń akumulatorowych różnych producentów. Daje to użytkownikom większą swobodę i komfort w obsłudze maszyn akumulatorowych do pielęgnacji ogrodu i wielu urządzeń domowych.

Akumulator do wielu urządzeń

Uniwersalność, wydajność i wytrzymałość - to cechy charakteryzujące serię akumulatorów 18V Bosch Home and Garden Compatible, które zasilają maszyny akumulatorowe AL-KO. Co ważne, akumulatory zostały wyposażone w liczne funkcje zwiększające ich użyteczność i trwałość. Ważnym elementem jest zabezpieczenie przed przeciążeniem i przegrzaniem, co jest szczególnie istotne w letnich warunkach na zewnątrz, gdzie temperatura akumulatora może gwałtownie wzrosnąć. Dodatkowo, akumulator został wyposażony w system monitorujący temperaturę, aby zapewnić bezpieczne działanie.

image

Akumulatory 18V mają również zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem i efektem pamięci, co przyczynia się do przedłużenia ich żywotności.

FOTO: Al-Ko

Dłuższa żywotność akumulatora

Akumulatory 18V mają również zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem i efektem pamięci, co przyczynia się do przedłużenia ich żywotności. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się dłuższym czasem działania akumulatora i nie muszą martwić się o utratę pojemności. Seria akumulatorów 18V Bosch Home and Garden Compatible to uniwersalne, wydajne i niezawodne źródło zasilania do maszyn akumulatorowych Al-Ko.

– Seria akumulatorów 18V Bosch Home and Garden Compatible, zastosowana w naszych maszynach akumulatorowych, bez wątpienia stanowi rewolucję w branży urządzeń do pielęgnacji ogrodu. Do tej pory użytkownicy maszyn zasilanych akumulatorem byli ograniczeni do korzystania z produktów jednego producenta, jeśli chodzi o zakup akumulatora. Obecnie nasi klienci oczekują większej swobody i komfortu użytkowania. Dlatego też, w odpowiedzi na ich potrzeby, we współpracy z firmą Bosch, zrealizowaliśmy życzenia naszych klientów. Dzięki temu mogą teraz używać jednego uniwersalnego akumulatora do zasilania kosiarek, nożyc do żywopłotu czy dmuchaw, a następnie wykorzystać ten sam akumulator do wkrętarki innego producenta. To przynosi znaczny komfort użytkownikom i pozwala obniżyć koszty związane z wejściem w świat maszyn akumulatorowych – wyjaśnia Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy Al-Ko Kober Sp. z o.o.

image

Seria akumulatorów 18V Bosch Home and Garden Compatible to uniwersalne, wydajne i niezawodne źródło zasilania do maszyn akumulatorowych Al-Ko

FOTO: Al-Ko

Jeden akumulator – wiele zastosowań

Akumulatory z serii 18V są w pełni kompatybilne z całą nową gamą maszyn do pielęgnacji ogrodu marki Al-Ko. Wśród nich znajdują się kosiarki, piły, dmuchawy, nożyce do żywopłotu, pilarki, aeratory, podcinarki, okrzesywaki, nożyce na wysięgniku, glebogryzarki oraz myjki ciśnieniowe. Ta szeroka gama produktów umożliwia wykonanie praktycznie wszystkich niezbędnych prac pielęgnacyjnych w ogrodzie.

Istotnym aspektem jest to, że wszystkie te maszyny zasilane są jednym, uniwersalnym akumulatorem. Dzięki temu posiadając jeden lub dwa akumulatory, które mogą być wykorzystywane zamiennie, można kupić kolejne maszyny taniej.

image

Przejście na maszyny akumulatorowe nie tylko przynosi nam większą wygodę, ale także stanowi bardziej ekologiczne rozwiązanie, eliminując negatywny wpływ na środowisko związany z emisją spalin i hałasem.

FOTO: Al-Ko

Ekologia podczas pracy w ogrodzie

Korzystając z maszyn zasilanych akumulatorem, można pozbyć się wielu ograniczeń. Nie trzeba już męczyć się z rozciąganiem kilkunastometrowych kabli zasilających po całym ogrodzie ani martwić się o przygotowywanie mieszanek paliwa i oleju. Maszyny akumulatorowe nie tylko zapewniają nam wygodę, ale również są bardziej ekologiczne.

Maszyny te nie emitują szkodliwych spalin i są znacznie cichsze w porównaniu do tradycyjnych urządzeń. Ponadto, dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań, akumulatory 18V mają dłuższą żywotność niż ich poprzednicy.

Przejście na maszyny akumulatorowe nie tylko przynosi nam większą wygodę, ale także stanowi bardziej ekologiczne rozwiązanie, eliminując negatywny wpływ na środowisko związany z emisją spalin i hałasem.

opr. Jan Józefowicz, źródło: Al.-Ko

18. maj 2024 15:28