StoryEditor

Tak poradzisz sobie ze śniegiem

Odśnieżarka upora się z nadmiarem śniegu – wariantów firmy Al-Ko Kober jest kilka.

04.01.2023., 18:00h

W maszynach spalinowych metalowe podajniki ślimakowe kruszą zbite fragmenty śniegu i przekazują go kominem w wybranym kierunku. Z kolei ciche i ekologiczne maszyny akumulatorowe lub elektryczne są tańsze, lekkie i sprawdzą się w każdym przydomowym ogrodzie. Jaką maszynę wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Indywidualne potrzeby

– Jeżeli kupujemy swoją pierwszą odśnieżarkę i nie mamy pewności czy spełni nasze oczekiwania warto skonsultować się z doradcą, który pomoże rozwiązać problem. Dealer pomoże dopasować odśnieżarkę do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wybierając odśnieżarkę należy wziąć pod uwagę powierzchnię, która będzie odśnieżana oraz określić optymalną moc silnika i szerokość roboczą maszyny – wyjaśnia Maciej Konieczny, dyrektor handlowy Al-Ko Kober Sp. z o.o.

Odśnieżarki spalinowe

Jeśli w grę wchodzi maszyna spalinowa, to najlepiej zdecydować się na model dwustopniowy, który cechuje duża wydajność. Takie odśnieżarki charakteryzują się większą mocą, mają solidny silnik i bez trudu poradzą sobie ze zbrylonym i twardym śniegiem. Dobrym przykładem takiej maszyny jest odśnieżarka Al-Ko Nowline 760 TE o mocy 9 kW, która pozwala na szybkie odśnieżanie dzięki dużej szerokości roboczej wynoszącej, aż 76 cm. Śnieg przemielony przez wirnik ślimakowy zostaje wyrzucony na odległość, aż 15 metrów za pośrednictwem komina, który można regulować do 190 stopni. To istotna cecha szczególnie na dużych placach czy parkingach, dzięki której możemy przenosić śnieg w jedno wybrane miejsce, z którego łatwiej będzie się go potem pozbyć.

Odśnieżarki elektryczne i akumulatorowe

To maszyny odpowiednie do małych ogrodów. Stworzono je do odśnieżania podjazdów, czy chodników wokół domu. Mają mniejszą moc, ale są też kilkukrotnie tańsze od swoich spalinowych odpowiedników. Maszyna może być zasilana prądem z gniazdka lub akumulatora. Nie hałasują, nie emitują spalin i sprawdzą się podczas szybkich zadań w ogrodzie. Przykładem takiej maszyny jest akumulatorowa odśnieżarka Al-Ko ST 4048 wyposażona w akumulator Al-Ko 36 V, który po zakończonej pracy można wykorzystać w innych maszynach z rodziny Al-Ko 36 V. Warto dodać, że nowoczesne silniki bezszczotkowe mają wysoką wydajność.

opr. Józefowicz, Fot. Al-Ko

19. maj 2024 14:00