StoryEditor

Szczególni goście w płockiej fabryce marki New Holland

Zakład produkcyjny w Płocku odwiedził Luca Franchetti Pardo, ambasador Włoch w Warszawie.
10.07.2023., 20:04h

Podczas wizyty ambasador miał okazję przekonać się o zaangażowaniu marki New Holland w dostarczanie rozwiązań, które wpływają na efektywność i wydajność rolnictwa przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Polski zakład ma istotne znaczenie dla CNH Industrial. Płocka fabryka specjalizuje się w produkcji kombajnów, hederów i pras zwijających, które następnie trafiają do odbiorców na całym świecie. Co istotne, działania marki koncentrują się na najnowszych technologiach.

Fabryka kombajnów

Sean Lennon, Vice President New Holland Agriculture na Europę i Federico Bellotto, Business Director New Holland Agriculture na Polskę, Europę Wschodnią i Austrię, oprowadzili po zakładzie, prezentując wysoko zaawansowane procesy produkcyjne w ramach zrównoważonego rozwoju. New Holland, jako jedyna marka w branży ma fabrykę kombajnów zlokalizowaną w Polsce. Płocki zakład od ponad dwóch dekad produkuje żółte kombajny i sprzęt rolniczy. Dzięki temu istotnie przyczynia się do rozwoju regionu – w kontekście inwestycji i zatrudnienia. Jednymi z istotniejszych zagadnień prezentowanych podczas wizyty była strategiczna rola polskiego rynku dla CNH Industrial, ochrona środowiska i wykorzystanie paliw alternatywnych w rolnictwie, w tym biometan.

image

Płocka fabryka specjalizuje się w produkcji kombajnów, hederów i pras zwijających, które następnie trafiają do odbiorców na całym świecie.

FOTO: New Holland

Polscy specjaliści

– To dla nas zaszczyt, że mogliśmy gościć u nas tak znamienitego gościa – mówi Łukasz Chęciński, Marketing Manager marki New Holland. – Klienci wysoko cenią nasze produkty i polegają na nich w pracy, gdyż priorytetem marki New Holland jest maksymalizacja efektywności maszyn i oszczędność kosztów, jakie ponosi rolnik. Trzeba podkreślić, że maszyny, które wyjeżdżają z fabryki w Płocku, to sprzęt tworzony w Polsce przy wykorzystaniu również myśli technicznej rodzimych specjalistów – wyjaśnia Łukasz Chęciński

opr. Jan Józefowicz, źródło: New Holland

27. maj 2024 20:13