StoryEditor

Stylistyka "neo-retro" wyróżniona kolejny raz! Massey Ferguson 9S z laurem Red Dot.

Massey Fergsuon prezentując przed laty nową serię 8S pokazał, że ciągnik może swoim wyglądem nawiązywać do klasyki nadając jednocześnie nowoczesny charakter bryle ciągnika. Stylistyka "neo-retro" wyróżniona została prestiżową nagrodą, a jego większy młodszy brat 9S powtórzył ten sukces.
22.04.2024., 19:05h

Jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa jest z pewnością Red Dot, uznawany za symbol najwyższej klasy i doskonałości w różnorodnych obszarach. W tegorocznej edycji, wśród laureatów znalazła się seria ciągników Massey Ferguson 9S. Międzynarodowa jury wybrała ten model spośród tysięcy zgłoszeń z wielu krajów, biorących udział w konkursie Red Dot Award: Product Design 2024.

image
FOTO: firmowe

Thierry Lhotte, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający Massey Ferguson na Europę i Bliski Wschód, podkreślił, że firma przez siedem lat konsultowała się z klientami oraz przeprowadzała intensywne testy, co zaowocowało stworzeniem innowacyjnego ciągnika z serii MF 8S, który zdobył nagrodę Red Dot w 2021 roku. Kontynuując ten sukces, seria MF 9S, czerpiąc z osiągnięć poprzednika, oferuje nie tylko bezkonkurencyjną wydajność, ale również niezawodność i innowacyjne technologie, dostosowane do potrzeb współczesnych rolników.

image
FOTO: firmowe

Charakterystyczna konstukcja

Centralnym elementem tej serii jest unikalna konstrukcja silnika i kabiny Protect-U, mająca zapewnić dobrą widoczność i komfort pracy. Znana z nowych ciągników MF 18-centymetrowa szczelina, izoluje silnik od kabiny, co przyczynia się do ograniczenia hałasu w kabinie operatora.

Rozwiązania technologiczne w ciągnikach 9S

Wszystkie modele ciągników z serii MF 9S wyposażono w przekładnię bezstopniową Dyna-VT od Massey Ferguson, uzupełnioną nowym systemem zarządzania mocą, który zapewnia dodatkowy moment obrotowy i moc. Seria ta oferuje także wiele opcji zwiększających wydajność, takich jak MF AutoTurn, AutoHeadland, TIM (zarządzanie osprzętem ciągnika) oraz centralny system pompowania opon (CTIS).

image
FOTO: firmowe

Konfigurator ciągników Massey Ferguson

centrum konfiguracji MF By You, użytkownicy mają możliwość wyboru spośród szerokiego zakresu fabrycznego wyposażenia, co pozwala na dostosowanie ciągnika do indywidualnych potrzeb oraz zwiększenie komfortu pracy.

opr. łs

27. maj 2024 21:45