StoryEditorRaport z pracy

Najmocniejszy w historii Massey Ferguson o mocy ponad 400 KM!

Po wprowadzeniu przez Valtrę odświeżonej serii S (raport z pracy w profi 1-2024), Massey Ferguson rozszerzył swoje portfolio o zupełnie nową serię 9S. Co kryje pod maską najmocniejszy w historii Ferguson 9S.425 dysponujący mocą przekraczającą 400 KM?
28.02.2024., 06:00h
Artur JakubekArtur Jakubek

Dotychczas seria S Valtry oraz model 8700 ze stajni Massey Ferguson były produkowane w zakładzie AGCO we francuskim Beauvais. Jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu, Valtra przenosi produkcję nowej eSki do rodzinego Suolahti (Finlandia), podczas gdy MF będzie nadal montować swoje (duże) traktory w Beauvais.

image

Silnik Agco Power o pojemności 8,4 l ma teraz tylko jedną turbosprężarkę i nie ma już recyrkulacji spalin.

FOTO: Karsten

Seria Massey Ferguson 9S zastąpi dotychczasową 8700S

Nowy topowy model 9S.425 Dyna VT wraz z pięcioma mniejszymi modelami zastępuje dotychczasową serię 8700S. Już na pierwszy rzut oka pod stylową maską silnika widać, że w porównaniu z poprzednikiem niewiele się zmieniło. W końcu 6-cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 8,4 l sprawdził się doskonale. Nowością jest jednak to, że nie ma już recyrkulacji spalin, a zamiast dwóch turbosprężarek jest tylko jedna, ale za to większa.

image

Nowy 9S marki Massey Ferguson nie tylko ma świetne wzornictwo maski, a ogromna kabina pasuje do niego lepiej niż w 8S. Fot. Karsten

FOTO: Karsten

Jaką przekładnię bezstopniową znajdziemy w ciągnikach Massey Ferguson 9S?

Massey Ferguson pozostaje wierny sprawdzonej bezstopniowej przekładni Vario ML 260 – podobnie jak w nowej serii Valtra S. Nadal ma ona manualnie przełączane dwa zakresy prędkości jazdy. Aby móc przenieść większą moc, zwiększono jednak prędkość wejściową i przełożenie we wzmocnionej tylnej osi (125 zamiast 110 mm).

Układ regulacji ciśnienia w oponach w nowej serii 9S

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Profi
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
26. maj 2024 15:13