StoryEditor

Siewnik Kverneland Satio z nową szyną siewną i różnymi zbiornikami

Satio już jesienią ma rozbudować ofertę zawieszanych siewników pneumatycznych Kvernelanda. W jakich szerokościach roboczych będzie dostępny i jakie możliwośći niesie zastosowanie przebudowanej szyny siewniej?
19.06.2024., 15:00h

Dzięki Satio, Kverneland chce zaoferować klientom prostą i ekonomiczną maszynę do siewu w różnych warunkach. Pneumatyczny siewnik dostępny w szerokościach od 3 do 6 metrów  jest przeznaczony do siewu solo - czyli bez dodatkowych elementów doprawiających glebę. Jak zapewnia producent, Satio pracuje niezależnie od stanu przygotowania łoża siewnego. Lekka konstrukcja maszyny ma sprawić, że siewnik będzie mógł pracować z mniejszymi ciągnikami bez straty wydajnośći.  Satio jest dostępny w wersji sztywnej o szerokości roboczej 3 i 4 m oraz w wersji składanej hydraulicznie o szerokości roboczej 5 i 6 metrów.

image
FOTO: Kverneland

Zbiorniki na nasiona

Modele sztywne są dostępne z 750-litrowym lub 1000-litrowym zbiornikiem i mechanicznie napędzanym aparatem wysiewającym do wysiewu wszystkich rodzajów nasion w zakresie dawek od 2 do 380 kg na hektar. Modele składane mają większą pojemność zbiornika wynoszącą 1700 litrów. Elektryczny dozownik Eldos oferuje zakres dawek wysiewu od 1 do 400 kg/ha i jest dostępny w dwóch wersjach: e-com ISOBUS lub podstawowej e-bas. Aby poszerzyć zakres zastosowań producent zdecydował, że  siewnik Kverneland Satio będzie dostępny z sekcjami wysiewającymi CX-II, które mają zapewnić precyzyjne odkładanie nasion w glebie dzięki prostej  regulację głębokości siewu.

image
FOTO: Kverneland

Redlica siewna

Jako ekonomiczna alternatywa, szczególnie w przypadku siewu na glinastych i mokrych stanowskiach i redlica wysiewająca CX-II będzie dostępna bez rolki dociskowej, ma to zredukować jej masę, a wyprofilowana konstrukcja ma zapewnić optymalne przykrycie nasion. Klienci będą mogli dostosować rozstaw wg własnych preferencji np. w szerszych rostawach dla mechaniczego odchwaszczania . Fabrycznie siewnik jest montowany w rozstawie 12,5 lub 25 cm. Dla ułatwienia obsługi, centralna regulacja głębokości siewu będzie dostępna w standardzie w wersjach składanych.

image
FOTO: Kverneland

Wyposażenie dodatkowe

Pełna gama wyposażenia opcjonalnego, w tym znaczniki przedwschodowe lub zgrzebło zagarniające będa widniały w konfiguratorze siewnika Satio od trzeciego kwartału 2024 roku.

opr. Łukasz Siara

12. lipiec 2024 01:03