StoryEditor

Relacja z XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników - Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

Czterdziesty uczniów, dwadzieścia drużyn, dziewięć konkurencji i mnóstwo emocji - to krótkie podsumowanie konkurencji Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, która odbyła się podczas drugiego dnia XIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Zobacz, jak rywalizowali młodzi mechanicy!
06.04.2024., 19:52h

Od przyjęcia maszyny do warsztatu, przez wstępną diagnostykę, odpowiednie połączenie kilku akumulatorów przez dokręcanie nakrętek z odpowiednim momentem obrotowym czy sprawną likwidację luzów zaworowych, aż po znajomość zasad BHP w warsztacie i gospodarstwie - takimi umiejętnościami musieli wykazać się uczniowie szkół średnich biorący udział w XIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. 

Oprócz znajomości procedur i wiedzy praktycznej młodzi mechanicy musieli wykazać się odpornością na stres i opanowaniem, ponieważ na każdą z konkurencji mieli tylko 10 min. To niewiele nawet dla specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, ale uczniowie biorący udział w Mistrzostwach Mechaników poradzili sobie z nimi świetnie! Jak już informowaliśmy w artykule: "Czy ktoś spodziewał się innego zwycięzcy Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych?" na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance - Jakub Netter i Konrad Fagasik. Drugie miejsce zajęli: Michał Sadowski i Bernard Skupień z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Świętego Józefa w Białymstoku. Najniższy stopień podium wywalczyli Wojciech Słodzinka i Adam Pijanowski również z Zespołu Szkoł RCKU w Trzciance. Jeszcze raz gratulujemy!

Relacja filmowa z Mistrzostw Mechaników - rywalizacja w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

20. maj 2024 22:04