StoryEditorNowości Agro Show

Przeczepa Annaburger HardLiner HTS 22A.15 dla wymagających!

BAG Polska na nadchodzących targach Agro Show zaprezentuje nietuzinkową przyczepę marki Annaburger. Producent zapewnia, że przyczepa HardLiner HTS 22A.15 nie jest taka, jak wszystkie.

Przyczepa to w założeniu bardzo prosty, ale jakże niezbędny w rolnictwie sprzęt. Trudno sobie wyobrazić bez niej żniwa i transport płodów rolnych. Z tego powodu BAG Polska zaprezentuje nowy model przyczepy, która została stworzona z myślą o pracy w trudnych warunkach i dla wymagających użytkowników.

W teorii – przyczepa budowlana

Według informacji producenta, Annaburger HardLiner HTS 22A.15 jest przyczepą budowlaną. Głównym jej przeznaczeniem jest transport piasku, żwiru oraz innych kruszyw. Jakie to ma znaczenie dla rolnika? Otóż, jeśli przyczepie niestraszny ciężki i twardy żwir, to z powodzeniem przetransportuje również zboże. Potwierdza to materiał, z którego wykonano przyczepę. Aby zapewnić jej długą żywotność, producent wykonał HardLiner HTS 22A.15 ze stali hardox 450.

Słowo o konstrukcji

Masa własna przyczepy wynosi 5500 kg. Zastosowany układ jezdny ma sprawiać, że może współpracować z ciągnikiem o stosunkowo małej mocy. Za stabilność podwozia odpowiadają między innymi osie marki BPW.

Przyczepa jest wyposażona w amortyzowany dyszel, który odpowiada za komfort podczas jazdy. Ułatwić ma on również sprzęganie maszyny z ciągnikiem. Półokrągły kształt skrzyni ładunkowej zapobiega osadzaniu i przyklejaniu się transportowanego materiału.

Za sprawny wyładunek odpowiada duży kąt wychyłu skrzyni wynoszący 54 stopni. Czterostopniowy cylinder montowany z przodu skrzyni potrzebuje przy tym tylko 38 litrów oleju.

Bartłomiej Dróżdż

27. maj 2024 20:53