StoryEditor

Wrzecionowa kosiarka V-Mow o imponującej szerokości 16 m!

Czyste i równe cięcie przy szerokości roboczej 16 m? Tak działa wrzecionowa kosiarka V-Mow o nietypowej konstrukcji. W jakich sprawdzi się zadaniach?
27.04.2023., 06:00h

Czym charakteryzuje się kosiarka wrzecionowa?

Aby uzyskać gęstą i równomierną darń, trawa przed zwinięciem w rolki musi być regularnie koszona w krótkich odstępach czasu. Do uzyskania idealnego, gładkiego cięcia trawnika służą kosiarki wrzecionowe.

Gigantyczna kosiarka do trawy w rolkach

Rodzina Van de Sluis, która w Luksemburskiej miejscowości Limpach-Sanem zajmująca się produkcją trawy w rolkach szukała wydajnej i efektywnej maszyny do koszenia. Nie mogąc znaleźć odpowiedniego rozwiązania, opracowała własnej konstrukcji kosiarkę wrzecionową. W rezultacie dwa modele kosiarek V-Mow o szerokości roboczej 10,5 i 16 m są dostępne w sprzedaży.

Wrzecionowe zespoły tnące

Maszyna zapewnia swoją nazwę V-kształtnemu układowi pojedynczych wrzecion, których we flagowym 16-metrowym modelu jest aż 23. Taki rozmieszczenie zespołów tnących marki Ransomes zapewnia dobrą widoczność podczas koszenia trawy przygotowanej do sprzedaży w rolkach. Co ważne, kosiarka składa się do transportu.

L. Colsman, opr. aj

fot. firmowe

27. maj 2024 07:24