StoryEditor

Jakie nowości wprowadza AVR w kombajnach Puma 4?

Firma AVR wprowadza nowe rozwiązania we flagowym kombajnie Puma 4. W jaki sposób wpłyną na pracę operatora?
27.04.2023., 15:00h

Nowe rozwiązania w kombajnach AVR

Belgijski producent sprzętu do zbioru ziemniaków, firma AVR informuje, że opracował kilka ulepszeń w kombajnach Puma 4 z rocznika modelowego 2023. Zmiany mają umocnić pozycję marki, jako światowego lidera rynku w segmencie 4-rzędowych samobieżnych kombajnów do ziemniaków.

Jakie zmiany zyskują kombajny AVR Puma 4 do ziemniaków?

Na sezon 2023 AVR wprowadził jeszcze pod koniec 2022 roku modernizację sposobu uruchamiania mechanizmu regulacji głębokości agregatu kopiącego ACC (ang. All Conditions Control) w ramach poprawionego systemu Comfort Drive. Dzięki niemu elementy robocze nie wywierają nacisku na redlinę. Producent deklaruje również, że dużo łatwiejsze jest sterowanie, co oznacza stabilniejszą pracę zespołu kopiącego. Co ważne, precyzyjna kontrola elementów roboczych poprawia również jakość zbioru.

Szybkie usuwanie zatorów w AVR Puma

Nowością jest również dostępne w opcji rozwiązanie umożliwiające zmianę kierunku przepływu materiału na wlocie, np. w celu szybszego usunięcia zatorów. Natomiast w standardzie dostępne są nowe zgarniacze na wale jeżowym, które zapobiegają przyklejaniu się ziemi.

Komfort operatora podczas kierowania

W przyszłości system Autosteer, czyli automatyczne kierowanie kombajnem, odciąży operatora od prowadzenia maszyny w redlinach. Zamontowany na zespole wyorującym między pierwszą a drugą redliną czujnik, będzie przekazywał sygnał do systemu, który odpowiednio pokieruje przednimi kołami, aby kombajn podążał w rzędach bez ingerencji kierowcy. Fabrycznie instalowane będzie również aktywne przewężenie między wlotem a taśmą główną w maszynach z wlotem o szerokości 90 cm.

M. Sohst, opr. aj

fot. firmowe

18. maj 2024 16:02