StoryEditor

Jakie funkcje zyskały nowe ładowacze czołowe Claas FL-C?

Ładowacz czołowy w gospodarstwie to niezastąpione narzędzie, dlatego Claas wprowadza nową generację serii ładowaczy FL-C. Jakie zyskały funkcje i co dzięki nim zyska rolnik?
19.11.2023., 11:40h

Producent z Harsewinkel zastępuje poprzednią serię ładowaczy FL C, ze zintegrowanym mechanicznym prowadzeniem równoległym, nową generacją zaawansowanych technologicznie ładowaczy czołowych o poprawionych parametrach wydajności i komfortu.

Jakim udźwigiem dysponuje nowa seria ładowaczy Claas FL C?

Sześć nowych ładowaczy czołowych marki Claas, począwszy od modelu FL 40 C, a na modelu FL 140 C skończywszy, charakteryzuje się siłą podnoszenia w zakresie od 940 do 2490 kg. Jest ona mierzona 80 cm przed punktem obrotu łyżki. Z kolei w punkcie obrotu łyżki mierzona jest maksymalna wysokość podnoszenia, która wynosi od 3,5 do 4,5 m. Siła wyrywania nowych ładowaczy czołowych Claas, w zależności od modelu, wynosi od 1820 do 3120 kg.

Nowe wzornictwo ładowaczy czołowych Claas

Już na pierwszy rzut oka widać nowe wzornictwo z trzema poprzecznymi belkami. Zakrzywiona w dwóch miejscach konstrukcja wysięgnika umożliwiła przesunięcie o ponad 20 cm w dół mechanizmu obrotu równoległoboku. Dzięki temu kierowca ma lepszy widok na ramę mocującą i osprzęt, zwłaszcza że przednia poprzeczka została obniżona o 10 cm. Wszystkie węże hydrauliczne są zabezpieczone i zintegrowane z ramą.

Jaki system mocowania zastosował Claas w nowych ładowaczach FL C?

Producent zachował, znany z ładowaczy czołowych FL i FL C, system sprzęgania Fitlock z mechaniczną blokadą automatyczną. Aby odblokować zabezpieczenie, wystarczy nacisnąć dźwignię na ramieniu. Do szybkiego podłączenia wszystkich przewodów hydraulicznych i elektrycznych, Claas przewidział wygodne multizłącze Mach. Opcjonalny hydrauliczny system Fastlock umożliwia wygodne zablokowanie narzędzia jednym naciśnięciem przycisku z kabiny. Trzecią i czwartą funkcję można podłączyć przez przyłącze do multizłącza Mach 2 z przyłączami sucho odcinającymi. Opcjonalnie dostępna jest również niwelator ciśnienia w obwodzie trzeciej funkcji przy podłączaniu.

image

Nowa seria ładowaczy czołowych Claas FC L to sześć modeli oferujących udźwig w zakresie od 940 do 2490 kg.

FOTO: firmowe

Jak Claas zapewnia wydajną pracę ładowaczami czołowymi FL C?

Producent przewidział funkcję automatycznego powrotu łyżki do ustalonej pozycji po jej opróżnieniu. To z pewnością zwiększa komfort operatora i wydajność załadunku. Dobre oświetlenie obszaru roboczego wieczorami i w nocy zapewniają opcjonalne reflektory LED. Według informacji firmy Claas, nowe ładowacze serii FL C zwiększą możliwości i usprawnią pracę załadunkowe ciągnikami serii Elios, Axos i Arion.

Kilka faktów o nowej serii ładowaczy czołowych Claas FL C:

  • składa się na nią sześć modeli o udźwigu od 940 do 2490 kg i są przeznaczone do współpracy z ciągnikami Elios, Axos i Arion,
  • zapewniają lepszą niż dotychczas widoczność osprzętu i obszaru przed ciągnikiem,
  • mają zintegrowane mechaniczne prowadzenie równoległe,
  • są wyposażone w automatyczne mocowanie mechaniczne Fitlock, które ma być bezpieczne i szybkie,
  • wyposażone są w multizłącze Fastlock do hydrauliki i elektryki,
  • mają złącze Mach 2 z przyłączami suchoodcinajacymi na 3. i 4. obwodzie,

M. Sohst, opr. aj

23. czerwiec 2024 07:32