StoryEditor

Jak Krone zapewni większą stabilność nowych kosiarek EasyCut R 450? Mamy film!

Krone uzupełnia gamę kosiarek sierii R o nowy model flagowy – EasyCut R 450 o szerokości roboczej 4,5 m. Producent wprowadza rozwiązania, które mają zapewnić większą stabilność tylnej kosiarki. Jakich rozwiązań technicznych możemy się spodziewać?
07.06.2024., 13:00h

Jak zwiększyć stabilność kosiarki bocznej?

Firma Krone zaprezentowała we Francji nowy flagowy model kosiarki EasyCut R o szerokości 4,5 m. Co zaskakuje w nowej kosiarce, to nie jej szerokość robocza, ale zastosowane rozwiązania stabilizujące jej pracę. Producent opracował przeciwwagę, która jest hydraulicznie wysuwana w bok o maksymalnie 60 cm. Składa się na nią 10 obciążników walizkowych, z których każdy ma masę 50 kg.

Jej zadaniem jest zwiększenie stabilności kosiarki w czasie pracy i zapewnienie równomiernego obciążenia dolnych łączników TUZ ciągnika. Krone informuje, że zapotrzebowanie kosiarki o masie 1250 kg na moc wynosi około 74 kW/100 KM. Dzięki regulowanym mocowaniom łączników dolnych i swobodnie pozycjonowanemu ramieniu wysięgnika, nową EasyCut R 450 można połączyć w zestaw z każdą kosiarką czołową marki Krone.

Zawieszenie Krone DuoGrip

Według producenta, opatentowane zawieszenie DuoGrip zapewnia dobrą przyczepność do podłoża nawet w trudnych warunkach. Siłownik stabilizujący przegub zawieszenia zapewnia maksymalne podnoszenie zespołu tnącego na uwrociach i płynną jazdę nawet na nierównym podłożu lub podczas wykonywania szybkich manewrów na zakrętach. Nacisk na podłoże jest w standardzie regulowany hydraulicznie i można go odczytać za pomocą manometru. Opcjonalnie może on być regulowany z kabiny, ale w tym przypadku wymagana jest jednostka sterująca dwustronnego działania.

Belka tnąca EasyCut

Najważniejszym zespołem kosiarki EasyCut R 450 jest spawana dookoła i bezobsługowa belka tnąca EasyCut z ośmioma dyskami koszącymi i dwoma bębnami. Opatentowane zabezpieczenie SafeCut dysków tnący oraz hydrauliczny system antykolizyjny zapobiegają uszkodzeniom maszyny.

Jak kosiarka Krone EasyCut jest składana do transportu?

Na czas transportu kosiarka EasyCut R 450 jest hydraulicznie odchylana poziomo do tyłu. Przeciwwaga jest automatycznie chowana, dzięki czemu szerokość transportowa wynosi mniej niż 2,50 metra.

opr. aj

23. czerwiec 2024 06:09