StoryEditorAgritechnica 2023

Fendt wprowadza nową serię ciągników 600 Vario!

Po 5 latach nieobecności w Hanowerze, w listopadzie odbędzie się największa na świecie wystawa techniki rolniczej, na której firmy zaprezentują mnóstwo nowości. Jedną z nich będzie nowa seria ciągników Fendt 600 Vario. Czym wyróżnią się nowe maszyny z Marktoberdorfu?
19.10.2023., 06:00h

Można śmiało powiedzieć, że ciągniki w przedziale mocy 150-200 KM to najpopularniejszy wybór wśród większości rolników. Dlatego na tegorocznych targach Agritechnica, Fendt zaprezentuje nową serię ciągników 600 Vario, która rozszerzy portfolio niemieckiego producenta właśnie w tym segmencie mocy.

Aż 4 nowe modele Fendt 600 Vario

W skład nowej serii traktorów wchodzą 4 modele: Fendt 614 Vario, 616 Vario, 618 Vario i 620 Vario, które wyposażone są w 4-cylindrową jednostkę napędową AGCO Power Core50 o pojemności skokowej 5 l spełniającą normę emisji spalin Stage V. W zależności od modelu, jednostka napędowa generuje od 149 do 209 KM. W opcji modele z serii 600 Vario mogą mieć 60 calowy rozstaw kół, co jest przydatne szczególnie w uprawach rzędowych. Ponadto nowe ciągniki Fendt można przystosować do pracy z ładowaczem czołowym.

image

Seria 600 Vario to kompaktowe modele 4-cylindrowe, które sprawdzą się także z ladowaczem czołowym.

FOTO: firmowe

Tradycyjna przekładnia bezstopniowa

Serię Fendt 600 Vario, jak podpowiada oznaczenie, wyposażono w bezstopniową przekładnię VarioDrive. Podstawę stanowi jednostopniowy układ napędowy z niezależnym sterowaniem osią przednią i tylną. Przekładnia nieustannie mierzy poślizg wszystkich czterech kół i steruje momentem obrotowym przenoszonym na każde z nich. Dynamiczna regulacja ma zapobiegać buksowaniu kół z zachowaniem maksymalnej przyczepności niezależnie od nawierzchni. Ze względu na kostrukcję układu napędowego nie jest już konieczne przełączanie ręczne pomiędzy trybem polowym a drogowym.

Fendt Dynamic Performance

Każda maszyna wyposażona jest w technologię Fendt Dynamic Performance (DP). Dzięki temu rozwiązaniu w każdym modelu, w zależności od potrzeb, uzyskamy do 15 KM więcej. Dzięki temu Fendt 620 Vario osiąga moc maksymalną do 224 KM. Co ważne, dodatkowa moc (tzw. boost) nie jest powiązana z prędkością jazdy czy innymi funkcjami i działa dynamicznie, również w przypadku pracy z WOM na postoju lub zależnie od warunków pracy podczas uprawy roli.

image

Nowa seria ciągników Fendt 600 Vario obejmuje 4 modele w zakresie mocy 149 - 209 KM.

FOTO: firmowe

Dobry fotel to podstawa

W nowej serii ciągników Fendt 600 Vario dostępnych jest sześć modeli foteli operatora. W wyposażeniu opcjonalnym jest nowy fotel, znany z modelu Fendt 700 Vario Gen7, obsługiwany z poziomu terminala. Wygodny fotel zapewnia operatorowi również wielostopniowe podgrzewanie, czterokierunkowe podparcie lędźwi, masaż, pamięć ustawień, a także wiele innych funkcji poprawiających komfort pracy i ograniczających zmęczenie podczas długich dni pracy.

Bartłomiej Dróżdż

fot. firmowe

24. maj 2024 04:45