StoryEditor

Co nowego Bobcat wprowadza w kołowych ładowarkach przegubowych?

W roku modelowym 2024 w kompaktowych ładowarkach kołowych L75 i L85 firma Bobcat wprowadza kilka ulepszeń. Jakie nowoczesne funkcje zyskają te maszyny?
25.02.2024., 07:00h

Niektóre funkcje i opcje z niedawno zaprezentowanego modelu Bobcat L95 o mocy 75 KM są teraz dostępne w mniejszych ładowarkach L75 o mocy 55 KM i L85 o mocy 68 KM.

Ładowarki Bobcat z łatwiejszym sterowaniem osprzętem

Producent ulepszył przede wszystkim wersję systemu sterowania osprzętem, a jego nowe funkcje zaprojektowano tak, aby ułatwić operatorowi pracę. Standardem w modelu L85, a opcji w L75, będzie napęd flex, który umożliwia zmianę prędkości obrotowej silnika za pomocą dźwigni gazu ręcznego, niezależnie od pedału. Nowością jest także funkcja automatycznego wyłączania znana z nowoczesnych samochodów - wyłączenie silnika, jeśli maszyna nie jest używana przez cztery sekundy. Według producenta, to pozwoli zaoszczędzić paliwo.

Zmiany w kabinie kompaktowych ładowarek Bobcat

Zarówno L75, jak i L85 są teraz dostępne z podgrzewanym materiałowym fotelem i zawieszeniem pneumatycznym. Fotel ma wyższe oparcie i zagłówek, a także regulowany lewy podłokietnik i czujnik kierowcy. Obydwa modele są standardowo wyposażone w joystick o krótszym czasie reakcji - do przodu i do tyłu oraz podnoszenie i pochylanie.

Ulepszony wysięgnik ładowarek Bobcat

Dostępna jest również ulepszona wersja opcji automatycznej kontroli jazdy. Automatycznie aktywowana amortyzacja wysięgnika ładowarki poprawia komfort pracy i ogranicza rozsypywanie materiału podczas jazdy z łyżką lub widłami do palet. Nowy system zapewnia również większą stabilność podczas podnoszenia lub opuszczania wysięgnika. Zmiany obejmują także układ hydrauliczny – przepływ oleju wynosi 100 l/min, a ciśnienie wzrosło z 200 do 225 barów.

Autor. S. Vale opr. bd

13. czerwiec 2024 22:33