StoryEditor

Co nowego Case IH wprowadza w kombajnach Axial-Flow?

Kombajny Case IH Axial-Flow serii 150 w wersji na 2023 rok wprowadzają istotne ulepszenia, których celem jest uproszczenie obsługi i monitorowania pracy.
29.01.2023., 08:00h

Aktualizacje obejmują zintegrowany ekran dotykowy AFS Pro 700 do wprowadzania ustawień maszyny i monitorowania danych roboczych oraz nowy odbiornik GPS zapewniający lepszy sygnał, co ma ułatwić pracę operatora podczas długich godzin pracy i zmaksymalizować wydajność maszyny.

Palcem po ekranie dotykowym AFS Pro 700

Kombajny serii Axial-Flow 150 z rocznika 2023 mają terminal AFS Pro 700 z ekranem dotykowym, który zintegrowano z konsolą z prawej strony. Dzięki temu pod ręką są wszystkie informacje, które dawniej były na słupku A z prawej strony, jest też monitorowanie AFS Pro 700. Operator może bez trudu ustawiać opuszkami palców i obsługiwać wszystkie kluczowe funkcji, a także monitorować pracę i system AccuGuide oraz kontrolować straty na rotorze i sitach. Poza tym operator ma dobry widok na takie dane, jak poziom paliwa i temperatura silnika. Wszystkie informacje są tak pogrupowane, aby w mig ocenić pracę maszyny.

Szybszy odbiornik sygnału korekcji AFS 392

Kombajny Case IH Axial-Flow serii 150 korzystają również z nowego odbiornika sygnału korekcyjnego, zwiększającego możliwości w zakresie automatycznego sterowania, przy czym jednostka AFS 392 bazuje na znanej wydajności odbiornika AFS 372, który zastępuje. Nowy odbiornik korzysta z satelitów Galileo i Beidou, aby zminimalizować prawdopodobieństwo utraty sygnału i oferuje szybszy czas inicjalizacji RTX. Zawiera on Trimble ProPoint, silnik piątej generacji do precyzyjnego pozycjonowania i orientacji w połączeniu z sygnałem GNSS.

image

Kombajny serii Axial-Flow 150 z rocznika 2023 mają terminal AFS Pro 700 z ekranem dotykowym, który zintegrowano z konsolą z prawej strony.

FOTO:

Komfort i wydajność pracy

"Opinie użytkowników po pierwszym zbiorze kombajnami Axial Flow serii 150, które produkujemy w naszym zakładzie w Sorocaba, w Brazylii, przekroczyły standardy wydajności i niezawodności, z których znane są kombajny Axial-Flow", mówi Massimiliano Sala, menedżer regionu EMEA w zakresie kombajnów Case IH.

"Wprowadzenie nowych funkcji w serii Axial-Flow 250, takich jak zintegrowany terminal AFS Pro 700, do serii Axial-Flow 150 jeszcze bardziej zwiększy komfort kierowcy, a tym samym wydajność maszyny".

opr. Jan Józefowicz, fot. Case IH

21. maj 2024 06:04