StoryEditor

Nowa opona BKT Ridemax FL 615

Zaprojektowana z myślą o przyczepach rolniczych, cysternach i rozrzutnikach. Ten nowy, radialny model flotacyjny przeznaczony jest do użytku drogowego i polowego.

30.11.2022., 14:00h

Nowoczesne rolnictwo korzysta z ciężkiego sprzętu, np. rozrzutniki, cysterny i przyczepy do transportu i prac polowych zgodnie z hasłem "różne zadania, różne warunki i różne potrzeby". Wybór odpowiedniej opony może być trudny, bo trzeba sprostać zupełnie innym wymaganiom i warunkom jakie panują na drodze i polu. Mało tego, musi poradzić sobie na luźnej glebie lub łące, a także zapewniać trakcję w transporcie, przenosząc ciężkie ładunki i unikać zagęszczania gleby. BKT ma sposób na takie wyzwania... za sprawą nowoczesnych technologii ogumienia.

BKT, międzynarodowy producent opon terenowych z Indii wprowadził ostatnio na rynek kilka nowości produktowych. W tym przypadku jest nią Ridemax FL 615, czyli radialna opona flotacyjna, która sprawdzi się w transporcie ładunków przyczepami, podczas korzystania z cystern i rozrzutników.

Duża trwałość i wysoka nośność

Ridemax FL 615 ma stalowe opasanie, które zapewnia wysoką odporność na przebicie wraz ze zwiększoną trwałością i wysoką nośnością. Zaokrąglony bark i duża powierzchnia stopy zmniejszają ugniatanie gleby, dzięki temu opona upora się z trudnymi warunkami na użytkach zielonych, nie wyrządzając szkód. Ponadto niski opór toczenia i dobre właściwości samooczyszczania uzupełniają cechy charakterystyczne Ridemax FL 615, to właśnie sprawia, że opona nadaje się również do transportu ciężkich materiałów. BKT po raz kolejny dowodzi, że indyjski koncern międzynarodowy stale wzbogaca i aktualizuje ofertę produktów, opracowując nowe, wydajne opony, spełniające różne wymagania - każde warunki pracy potrzebują odpowiedniej opony.

opr. Jan Józefowicz, fot. BKT

18. maj 2024 16:24