StoryEditor

Lemken wznawia produkcję po ataku cybernetycznym!

Na początku maja Lemken padł ofiarą ataku cybernetycznego. Niemiecki producent wznawia produkcję i usuwa skutki przestoju. Kiedy fabryki Lemken odzyskają pełne moce przerobowe?
11.06.2024., 06:00h

Lemken przywraca produkcję w Alpen po ataku hakerskim

Lemken, czołowy producent maszyn rolniczych, wznowił produkcję w swoim zakładzie w Alpen po ataku cybernetycznym, który miał miejsce na początku maja i sparaliżował wszystkie lokalizacje firmy. Pomimo że znaczna część infrastruktury IT została naruszona, Lemken planuje jak najszybciej uruchomić pozostałe zakłady.

Przetwarzanie zamówień i dostawa części zamiennych znów funkcjonują

„Cieszymy się, że możemy ponownie produkować pierwsze maszyny w zakładzie Alpen” - wyjaśnia Anthony van der Ley, dyrektor generalny Lemken.

„Przetwarzanie zamówień oraz zamawianie i dostarczanie części zamiennych również znów działa. Jednak obecnie wciąż pracujemy w trybie awaryjnym, co oznacza, że nie wszystkie procesy i przepływy pracy przebiegają jeszcze płynnie. Spodziewamy się, że 100% wydajności procesów będzie dostępne ponownie najpóźniej za cztery tygodnie. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, partnerom biznesowym i dostawcom za cierpliwość i zrozumienie.” – dodaje Anthony van der Ley.

image
siewnik Lemken Solitair
FOTO: Artur Jakubek

Tożsamość hakerów, którzy zaatakowali firmę Lemken wciąż nieznana

Podczas gdy dochodzenie wciąż trwa, tożsamość sprawców pozostaje nieznana. Lemken nie jest pierwszą firmą z branży maszyn rolniczych, która stała się celem ataku cybernetycznego. Dwa lata temu naruszony został również system informatyczny AGCO.

Ataki cybernetyczne coraz większym zagrożeniem dla producentów maszyn rolniczych

Incydent w Lemken podkreśla rosnące zagrożenie, jakie ataki cybernetyczne stanowią dla producentów maszyn rolniczych. Wraz z postępującą cyfryzacją procesów produkcyjnych i łańcuchów dostaw, firmy muszą inwestować w zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa IT, aby chronić swoje systemy i dane przed coraz bardziej wyrafinowanymi atakami hakerów. Przypadki Lemken i AGCO pokazują, że nawet duże, dobrze ugruntowane przedsiębiorstwa nie są odporne na tego typu zagrożenia.

opr. aj

13. czerwiec 2024 12:14