StoryEditor

Lemken – wizerunek istotnie wpływa na biznes!

Rodzinna firma Lemken z 243-letnią historią ustanowiła kolejny rekord za 2022 r., zwiększając sprzedaż o 25 procent do szacunkowej kwoty 559 milionów euro.
01.03.2023., 07:00h

"Udało nam się po raz kolejny zwiększyć sprzedaż i wynik, pomimo globalnych problemów z łańcuchem dostaw i rosnących stóp inflacji" – powiedziała Nicola Lemken i dyrektor generalny Anthony van der Ley, prezentując wstępne dane dotyczące sprzedaży. Napływające zamówienia przekroczyły oczekiwania. Rok 2022 również postawił rolników przed wieloma wyzwaniami, ale ogólnie rzecz biorąc, rolnicy wykorzystali wysokie ceny produktów, aby zainwestować w profesjonalne technologie rolnicze, mimo że ceny środków produkcji wzrosły.

image

Zdaniem firmy, Lemken korzysta z dobrego wizerunku w branży i z powodzeniem rozszerzyła dalszą sprzedaż na rodzimym rynku niemieckim i w działalności międzynarodowej.

FOTO:

Eksport – coraz lepsze wyniki

Zdaniem firmy, Lemken korzysta z dobrego wizerunku w branży i z powodzeniem rozszerzyła dalszą sprzedaż na rodzimym rynku niemieckim i w działalności międzynarodowej. "Obecnie generujemy już 80 procent naszej sprzedaży z działalności eksportowej i wierzymy, że istnieje potencjał do dalszego wzrostu, ponieważ badamy nowe rynki i grupy docelowe" - powiedział prezes Anthony van der Ley. Takie produkty jak nowy kultywator Karat 10 i nowe modele pługów również napędzały popyt.

Aby osiągnąć ambitne cele, Lemken inwestuje w nowy zakład w Dinteloord (produkcja nowoczesnych rozwiązań do pielenia), ale także w rozbudowę zakładu w Haren (montaż siewników) i program Excellence (optymalizacja produkcji i montażu) w Alpen.

Kolejnym istotnym elementem sukcesu firmy ma być przejęcie Equalizer, czyli południowoafrykańskiego specjalisty od siewników precyzyjnych z naciskiem na minimalną uprawę i no-till farming dla gospodarstw wielkoobszarowych.

image

Firma spodziewa się kontynuacji pozytywnego rozwoju biznesowego w 2023 roku, w oparciu o już wysoki poziom istniejących zamówień.

FOTO:

Wzrost zatrudnienia

Lemken nadal koncentruje się na swoich pracownikach, których zaangażowanie stanowi istotną część sukcesu tej rodzinnej firmy. W minionym roku finansowym Lemken zwiększył liczbę swoich pracowników na całym świecie o 4,5 procent do 1773 osób. Aby nadążyć za silnym wzrostem i utrzymać wysoką pozycję jako partner dla rolników, Lemken stale poszukuje wykwalifikowanych specjalistów do wszystkich obszarów swojej działalności.

Firma spodziewa się kontynuacji pozytywnego rozwoju biznesowego w 2023 roku, w oparciu o już wysoki poziom istniejących zamówień. Podczas gdy rolnicy prawdopodobnie skorzystają na trwającej pozytywnej sytuacji rynkowej, europejska polityka rolna, a w szczególności oczekiwanie na dodatkowe regulacje, może wywołać dodatkowe obawy u rolników z UE w porównaniu do producentów międzynarodowych.

Wiele nowości na Agritechnice

Zanosi się na to, że na tegorocznych targach Agritechnica w Hanowerze będzie imponujący wachlarz innowacji w całym portfolio produktów. Poza tym Lemken realizuje swoją misję jako AgroVision Company, inwestując w przyszłościowe zagadnienia, takie jak autonomiczne jednostki napędowe i sekwestracja dwutlenku węgla, czyli usuwany go z atmosfery i magazynowanie w glebie i roślinności.

image

Aby nadążyć za silnym wzrostem i utrzymać wysoką pozycję jako partner dla rolników, Lemken stale poszukuje wykwalifikowanych specjalistów do wszystkich obszarów swojej działalności.

FOTO:

opr. Jan Józefowicz, źródło: Lemken, fot. jj, Lemken

23. czerwiec 2024 06:29